День пам’яті жертв голодомору

21.11.2018 о 17. 00 відбувся круглий стіл «Україна пам’ятає! Світ визнає!», присвячений пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років. Вихованці познайомились зі змістом брошури «Україна 1932-1933. Геноцид голодом», яку підготував Український інститут національної пам’яті до 85-тих роковин Голодомору. Відео, слайди, які використовувались під час проведення круглого столу, розповідали про причину виникнення в Україні та в інших частинах СРСР голоду 1932 – 1933 років, про примусову для селян політику хлібозаготівлі, яку проводила влада того часу, про те, що найбільше українців загинули в Харківській, Чернігівській, Черкаській, Полтавській, Житомирській, Вінницькій, Дніпропетровській та Одеській областях.

Вихованці Центру дитячих соціальних ініціатив прочитали документи –  спогади  тих, хто пережив ті страшні часи. Гість круглого столу, 93 –  річна жителька нашого міста, яка у дитинстві була свідком цих подій,  поділилась своїми спогадами про цей час, розповіла  про те, як вмирали діти, чоловіки та жінки. Учасники круглого столу ще раз наголосили на тому, що Голодомор є геноцидом українського народу, що 23 країни світу визнали цей факт.

Фото Бориса Дворного.

22.11.2018 у фойє І поверху о 17.00 відбулась акція «Засвіти свічку пам’яті», до якої долучились вихованці, педагоги  та батьки закладу. Вихованці закладу розповіли присутнім про спогади очевидців, що пережили ті страшні події. За традицією, для світлої пам’яті загиблих, були запалені  свічки. Присутні пом’янули померлих від страшного голодомору хвилиною мовчання.

Захід висвітлював телеканал «Z».

Фото Бориса Дворного.
Фото Бориса Дворного.
Фото Бориса Дворного.