ЛАБІРИНТ СТАРТУВАВ!

22 листопада  2019 року о 14.00 в ПНЗ «Міський Палац дитячої та  юнацької творчості» стартувала міська літературна гра «Лабіринт» для старшокласників закладів загальної середньої освіти.  Мета, яку переслідують організатори гри, це популяризація читання книжок, розширення  літературного  кругозору, формування читацького смаку. Гра проводиться щороку в три етапи: два відбіркових етапи –  у листопаді та лютому та фінал гри  у квітні 2020.

Загальне керівництво підготовкою та проведенням міської літературної гри  «Лабіринт» здійснює  департамент освіти і науки Запорізької міської ради, Позашкільний навчальний заклад «Міський Палац дитячої та юнацької творчості». Літературні твори, за якими проводиться гра, обираються за допомогою анкетування старшокласників та педагогів. Гра з роками «помолодшала», зараз в неї беруть участь учні восьмих – одинадцятих класів.

І відбірковий тур відбувся за повістю шведського письменника та сценариста  Ульфа Старка «Диваки і зануди». Це повість про життя дванадцятирічної Симони, яка стикається з типовими підлітковими  проблеми такими, як стосунки з батьками, з однокласниками, з пошуками своєї особистості, з першим коханням, з новими друзями та ворогами….

У І турі гри брали  участь 21 команда навчальних закладів міста, а саме:

гімназії №93, №11, 50;  ЗОШ № 67, 108, 95, 29, 73, 81,87, 104, 36, 49; СШ №100; колегіум «Елінт», ліцей №105, ЗНВК №70.

В якості партнерів гри виступили комунальний заклад Обласна бібліотека для юнацтва  та кафедра української філології  ЗНУ.

За результатами І відбіркового туру гри 10 команд вийшли до фіналу:

 

І місце – команда «93,10» гімназії №93; команда ЗОШ №81;

ІІ місце – команда СШ №7, команда ЗОШ №73, команда ЗОШ №67, команда «70/10»  ЗНВК №70, команда «93/9» гімназії №93, команда  колегіум «Елінт».

ІІІ місце – команда «105/11» ліцею №105, команда «70/8» ЗНВК №70.

 

Учасників гри  привітала студентка ІV курсу  філологічного факультету ЗНУ Продащук Віталіна, яка навела відомі слова французького  літератора та філософа  ХVIII століття Гельвеція: «Серед книг, як серед людей, можна потрапити в хороше і погане товариство». Сподіваюсь, що герої повісті «Диваки і зануди» були для вас гарним товариством і разом з ними ви змогли дати відповідь на цілу низку питань, що вас хвилюють.

Гра висвітлювалась на муніципальному телеканалі Z.

Фото Бориса Дворного.