Про Палац

Запорізький міський Палац дитячої та юнацької творчості заснований у далекому 1935 році. Комбінат позашкільної роботи об’єднав дитячу технічну станцію і гуртки з естетичним нахилом: балетну студію, гурток малювання і художньої вишивки. У 1936 році комбінат перебудовується і відкривається Палац піонерів.
Сьогодні Запорізький міський Палац дитячої та юнацької творчості – багатопрофільний позашкільний освітній заклад, занесений до Переліку найбільших позашкільних закладів України (наказ Міністерства освіти і науки від 29.12.2012 №1523) за кількістю вихованців та за високими результатами навчально-виховної роботи. Палац є також консультативним, координаційним центром навчально-виховної, інформаційно-методичної, організаційно-масової роботи у місті.
Щорічно у Палаці творчості понад 2,0 тисяч дітей здобувають позашкільну освіту за 8 напрямами діяльності.

Художньо-естетичний напрям позашкільної освіти у Палаці представлено такими жанрами: хореографічний, музичний, вокальний, цирковий, образо творчий,театральний, декоративно-ужитковий. Еколого-натура лістичний напрям пред ставляють гуртки акваріумістів та натуралістів. Науковотехнічний напрям представлено гуртками судно моделістів, історичного моделювання, військової мініатюри, інформатики.

Дослідницько-експериментальний напрям включає до себе етнографічні, натуралістичні та гурток квітникарів-аранжувальників. Фізкультурно-спортивний напрям представлений гуртками футболістів, тайського боксу. Оздоровчий напрям – це гуртки фітнесу. Соціально-реабілітаційний напрям – це кулінарний гурток, Центр дитячих соціальних ініціатив, гурток юних ерудитів, Шкільна туристична фірма. Гуманітарний напрям представлено гуртками іноземних мов, країнознавства, народознавства та школами раннього розвитку дитини.
У Палаці працюють чотири колективи, які мають звання «Зразковий художній колектив»
– три колективи, які мають звання «Народний художній колектив».
Палац проводить велику роботу з організації змістовного дозвілля школярів міста: конкурси, ігрові програми, організація вечорів відпочинку, різних свят, конкурсів, інтелектуальних ігор, екскурсій тощо.

Педагогічний склад Палацу становить 70 педагогів. Серед них:

 • нагороджений знаком «Софія Русова» -2
 • нагороджений знаком «А.С. Макаренко» – 2
 • керівник гуртка – методист – 6
 • методист вищої категорії – 2
 • молодший науковий співробітник – 1
 • член Національної Спілки народних майстрів України – 5
 • член Національної Спілки театральних діячів України – 1
 • тренер вищої категорії – 1
 • відмінники освіти України – 13
 • заслужений працівник культури України – 1

Активність і результативність участі вихованців Палацу у конкурсах, фестивалях та змаганнях різного рівню залишаються високими: щорічно це 350-400 призових місць.

Робота педагогічного колективу Палацу спрямована на подальшу модернізацію позашкільної освіти. Досягнення певних результатів педагогічним колективом відбулись завдяки впровадженню нових методик і технологій у навчально – виховний процес, удосконаленню аналітичної діяльності та стратегічного планування концептуальних напрямів діяльності.

Інноваційна модель організації діяльності Палацу була нагороджена Срібною медаллю лауреата Третій Національній виставки «Інноватика в сучасній освіті» у номінації «Інновації у діяльності позашкільних закладів освіти» Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України , Національною академією педагогічних наук України, 18-20 жовтня 2011 р., Київ;

Колектив Палацу представив систему своєї діяльності на конкурс – огляд інноваційних ідей «Позашкілля: 20 років назустріч часу!» та отримав Диплом у номінації «Сучасна модель позашкільного навчального закладу», Київ – 2011;

Проект «Виховна система Палацу» був представлений для участі у Третій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2012» та нагороджений Дипломом за активну роботу з модернізації системи освіти Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та Національною академією педагогічних наук України, 1- 3 березня 2012 р., Київ;

Колектив Палацу нагороджений:

 • дипломом МОН України за активну роботу у модернізації системи освіти ІІІ міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2012» Київ, 2012.
 • дипломом МОН України за активну участь і представлення освітніх інноваційних технологій на V національній виставці «Інноватика в сучасній освіті»  м. Київ, 2013;
 • грамотою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Українського державного центру позашкільної освіти за значні досягнення у справі виховання підростаючого покоління та з нагоди 5-річчя Всеукраїнського відкритого дитячо-юнацького фестивалю-майстерні авторської пісні «Сонячний зайчик», м. Київ, 2013;
 • подякою Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації
  за високий рівень організації і проведення обласного семінару з науково-технічної творчості, листопад 2013;
 • дипломом Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, КЗ «ЗОІППО» ЗОР за активну участь в організації V обласної виставки «Освіта Запорізького краю – 2014» та вагомий внесок у розвиток освітньої галузі Запорізької області, квітень 2014.
 • дипломом ІІ ступеню Департаменту освіти і науки, молоді та спорту  Запорізької міської ради VІ міської педагогічної виставки перспективного досвіду, березень 2014.
 • дипломом МОН України за творчу співпрацю з підвищення якості національної освіти та участь у VІ міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2015» Київ, 2015;

За вагомий внесок у розбудову суверенної України, активну життєву позицію громадян України колектив Палацу творчості дітей та юнацтва нагороджений ювілейною медаллю «10 років незалежності України». За сумлінну і плідну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток сфери позашкільної освіти, створення сприятливих умов для саморозвитку дітей, підтримку талановитої молоді та з нагоди 75-річчя від дня заснування закладу колектив Палацу нагороджений Грамотою Запорізької обласної державної адміністрації.
У грудні 2013 року Палац пройшов державну атестацію та був атестований «з відзнакою».