Про Палац

Позашкільний навчальний заклад «Міський Палац дитячої та юнацької творчості» починався  у далекому 1935 році з Комбінату позашкільної роботи, який  об’єднав дитячу технічну станцію і гуртки з естетичним нахилом: балетну студію, гурток малювання і художньої вишивки. У 1936 році комбінат перебудовується і відкривається Палац піонерів.

Позашкільний навчальний заклад  «Міський Палац дитячої та юнацької творчості» занесений до Переліку найбільших навчальних закладів України (наказ Міністерства освіти і науки від 14.08.2017 №1157) за кількістю вихованців та за високими результатами навчально-виховної роботи. ПНЗ«МПДЮТ» є також консультативний, координаційний центр освітньої, інформаційно-методичної, організаційно-масової роботи у місті. З 2013 року є членом Асоціації закладів позашкільної освіти України.

Головні завдання ПНЗ «МПДЮТ»  відповідно до Статуту:

 • забезпечення реалізації права громадян на позашкільну освіту;
 • виховання патріота та громадянина України;
 • виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів та націй;
 • виховання у дітей та молоді поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина;
 • розвиток здібностей і обдарувань дитини, надання можливості для творчого самовизначення у вільний час;
 • виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формуванню засад здорового способу життя;
 • створення умов для всебічного розвитку дитини;
 • здійснення навчально-виховної, інформаційно-методичної та організаційно – масової роботи.

У 2019-2020 навчальному році у закладі 2 205 дітей зможуть здобути позашкільну освіту у 63 гуртках, 147 групах за 8 напрямами діяльності згідно зі Статутом Палацу.

Художньо-естетичний напрям позашкільної освіти у закладі представлений такими жанрами: хореографічний (народний, бальний, естрадний), музичний, вокальний, цирковий, образотворчий, театральний, декоративно-ужитковий, модельно – театральний. Еколого-натуралістичний напрям представлений гуртками акваріумістів та натуралістів. Науково-технічний напрям представлений гуртками історичного моделювання, інформатики, аудіо – відео технології, «Журналістика та видавнича справа», гурток астрономії та лего – конструювання,  гуртком фотоаматорів «Образ». Дослідницько-експериментальний напрям включає до себе гурток «Квітникарі-аранжувальники». Фізкультурно-спортивний напрям представлений гуртками тайського боксу. Оздоровчий напрям – це гуртки фітнесу. Соціально-реабілітаційний напрям – це кулінарний гурток, Центр дитячих соціальних ініціатив. Гуманітарний напрям представлено гуртками іноземних мов, школами раннього розвитку дитини «Перші кроки»,  «Барвінок», «Логостимулон».

Аматорські об’єднання «Палітра» та «Рампа» включають до себе  творчі колективи, які представлені гуртками художньо – естетичного напряму, в яких здобувають позашкільну освіту з дизайну, образотворчого, циркового, хореографічного, вокального, театрального та музичного мистецтва   вихованці віком від 5 до 18 років. Це:

 • студія образотворчого мистецтва, «Народний художній колектив»;
 • циркова студія «Арлекін», «Народний художній колектив»;
 • ансамбль спортивного бального танцю «Фієста», «Народний художній колектив»;
 • гурток авторської (бардівської пісні);
 • гурток образотворчого мистецтва;
 • гурток дизайну;
 • гурток ударних інструментів;
 • гурток «Мистецтво конферансу»;
 • гурток «Організатори дозвілля», «Зразковий художній колектив»;
 • Театр моди таланту та успіху;
 • Талант – студія «Фріда»

Народно – сценічний, класичний танець, чоловічу техніку, історію народного костюму, академічний та народний спів вивчають у вокально – хореографічній студії «Чайка»,  «Народному художньому колективі»;  Хореографічна студія «Весняночка», «Народний художній колектив», поряд з народно  – сценічним та класичним танцем, додає програму сучасного танцю.

Декоративно-ужитковий напрям освіти забезпечується роботою гуртків Центру української культури: моделювання української іграшки-сувеніру, петриківського розпису, декоративно-прикладного мистецтва, освітні програми яких передбачають вивчення таких розділів як паперова та тканино пластика, ткацтво, вироби з природного матеріалу, аплікація, виготовлення барельєфу, пласкої та м’якої іграшки, іграшки –  мотанки.

В ПНЗ «МПДЮТ»  працюють школа раннього розвитку дитини «Перші кроки» та школа «Барвінок». Кожна школа успішно виконує свої завдання: виявляє та розвиває нахили і здібності дітей старшого дошкільного віку, виховує їх та навчає.

У Медіа – школі вихованці зможуть навчатися у гуртках аудіо-відео технології, журналістики та видавничої справи, фотоаматорів, брати участь у виданні дитячої газети «Підлітковий шлях». Активно працює Планетарій, на базі якого створений  астрономічний гурток, проводяться екскурсії для школярів та мешканців міста, демонструються сферичні кінофільми.

З вересня 2018 року в освітню систему закладу запроваджена інклюзивна освіта.  За проектом «Мій інклюзивний медіа світ» створена «Інклюзивна майстерня» на сайті закладу, де накопичені відео заняття з різних напрямів навчання (образотворче мистецтво, декоративно-прикладна творчість, дизайн та інших), що забезпечує можливості для розвитку творчих здібностей дітей з особливими потребами.

У закладі працюють три  колективи, які мають почесні звання «Зразковий художній колектив», п’ять колективів  –  «Народний художній колектив».

1. Гурток «Організатори дозвілля», «Зразковий художній колектив». Островерхова Наталія Василівна,

відмінник освіти України.

2. Гурток образотворчого та декоративно – ужиткового мистецтва «Квіткова фея», «Зразковий художній колектив» Мінченко Ганна Миколаївна.
3. Гурток «Моделювання іграшки – сувенір»,  «Зразковий художній колектив» Туз Оксана Григорівна, керівник

гуртка – методист.

4. Хореографічна студія «Весняночка», «Народний художній колектив» Воронцова Наталія Іванівна,
відмінник освіти України
5. Циркова студія «Арлекін», «Народний художній колектив». Свириденко Володимир Костянтинович

Свириденко Любов Никифорівна

6. Студія образотворчого мистецтва,

«Народний художній колектив».

Арсієнко Олена Леонідівна,
Татаринова Алла Григорівна,
відмінники освіти України, керівники гуртка – методисти.
7. Вокально-хореографічна студія «Чайка» «Народний художній колектив» (вокал, народна хореографія) Трубчанінов Юрій Володимирович, заслужений працівник культури України.

Корнєєва Олена Іванівна, відмінник освіти України, керівник гуртка – методист.

8. Ансамбль спортивного бального танцю «Фієста», «Народний художній колектив». Шевцов Геннадій Геннадійович, керівник гуртка – методист, тренер вищої категорії, Шевцова Лариса Анатоліївна, тренер вищої категорії.

ПНЗ «МПДЮТ»  проводить велику роботу з організації змістовного дозвілля вихованців та школярів міста: фестивалі, конкурси, ігрові програми, концерти, квести, свята, інтелектуальні ігри, екскурсії тощо. На базі закладу проводяться Відкриті всеукраїнські фестивалі – конкурси:  з народної хореографії «Натхнення Хортиці» (один раз на два роки), з бардівської (авторської) пісні «Сонячний зайчик» (щорічно), «Краса і гордість козацького краю» (щорічно);  обласні та міські конкурси та заходи.

Педагогічний склад ПНЗ «МПДЮТ» становить 74 педагоги. Серед них:

– нагороджений знаком «Софія Русова» 1
– нагороджений знаком «Василь Сухомлинський» 1
– нагороджений знаком «А.С. Макаренко» 1
– керівник гуртка – методист 8
– спеціаліст вищої категорії 4
– член Національної Спілки народних майстрів  України 2
–   член Національної Спілки театральних діячів України 1
 – тренер вищої категорії зі спортивних  бальних танців 2
 – відмінники освіти України 10
– заслужений працівник культури України 1
– заслужений артист України 1
–  нагороджений медаллю  «За особистий внесок у розвиток міста Запоріжжя» 2
 – нагороджений медаллю  «За особистий внесок у розвиток Запорізького краю» 1
– члени національної спілки журналістів України 3
– майстер спорту міжнародного класу 1

 

У ПНЗ «МПДЮТ» – 68 навчальних кабінетів, які обладнані всім необхідним для занять, концертна зала на 500 місць, мала зала на 120 місць, виставкова зала, бібліотека, Планетарій, зимовий сад, методичний кабінет, Медіа школа.

Колектив ПНЗ «МПДЮТ» нагороджений багатьма дипломами, подяками, грамотами МОН України, Українського Державного центру позашкільної освіти, Запорізької обласної державної адміністрації, департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, департаменту освіти і науки Запорізької міської ради.