Відділи

Аматорські об’єднання «Палітра» та «Рампа»

Завідуюча аматорськими обєднаннями «Рампа» та «Палітра»,

Шевкунова Олена Романівна

закінчила Запорізький Державний університет, з 2004 року працює в міському Палаці дитячої та юнацької творчості.

Телефон:+38(061)266 47 55

Почта:rampalitr@gordiy.zp.ua

Аматорські об’єднання «Палітра» та «Рампа» включають до себе 10 творчих колективів естетичного напрямку. У 30 навчальних групах отримують позашкільну освіту з дизайну, образотворчого, циркового, хореографічного, вокального та музичного мистецтва 450 вихованців віком від 5 до 19 років.

 

Детальніше >>

Аматорське об’єднання «Палітра»

 • Студія образотворчого мистецтва, народний художній колектив: живопис батик, гобелен, мокре валяння (фелтінг), ліплення, скульптура, вітраж, фактурна обємна штукатурка
 • Гурток образотворчого мистецтва
 • Гурток дизайну

Аматорське об’єднання «Рампа»

 • Циркова студія «Арлекін», народний художній колектив
 • Ансамбль спортивного бального танцю «Фієста», зразковий художній колектив. Персональна сторінка Шевцова Г.Г.»
 • Гурток ударних інструментів
 • Гурток авторської пісні
 • Гурток «Організатори дозвілля», зразковий художній колектив.
 • Театральний гурток «Етюд»
 • Гурток естрадних танців

Навчальні програми гуртків, студій, ансамблів розраховані на різний термін навчання (один рік навчання – гурток ударних інструментів; 2 роки навчання – театральний гурток «Етюд»; гурток «Юні організатори дозвілля»; 4 роки навчання – гурток дизайну; 5 років навчання – циркова студія; 8 років навчання – гурток образотворчого мистецтва; 9 років навчання – гурток авторської пісні та ансамбль спортивного бального танцю; 10 років навчання – студія образотворчого мистецтва).

У відділі працюють 12 педагогів, переважно – з вищою освітою, педагоги образотворчої студії мають звання Відмінник освіти України та керівник гуртка-методист (Татаринова А.Г., Арсієнко О.Л.), педагог циркової студії «Арлекін» нагороджений медаллю імені А.С.Макаренка (Свириденко Л.Н.), педагог гуртка «Організатори дозвілля» має звання Відмінник освіти України, педагог гуртка ударних інструментів Солом’янчук В.А. – заслужений артист України.

У виставковій залі Палацу демонструються кращі роботи вихованців-призерів Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, інноваційні техніки сучасного мистецтва.

Набір вихованців у гуртки хореографічного напрямку відбувається на конкурсній основі. Навчальний матеріал викладається українською та російською мовами. В залежності від змісту заняття проводяться у формі бесіди, пленеру, ігрових тренінгів, диспутів, виставок, змагань, концертів тощо.

Аматорські об’єднання «Палітра» та «Рампа» є організаторами міського конкурсу-майстерні дитячої творчості «Таланти міста Z» та Всеукраїнського відкритого дитячо-юнацького фестивалю-майстерні авторської (бардівської) пісні «Сонячний зайчик»

 

Відділ інформаційної та видавничої роботи

Завідувач відділом інформаційної та видавничої роботи

Шпіленок Володимир Петрович

Закінчив Запорізький національний технічний університет, з 2017 року працює у заклад

Телефон:+38(061)236-48-38

Почта:dvorec.gordiy@gmail.com

 

 

 

 

Детальніше >>

Відділ інформаційної та видавничої роботи забезпечує висвітлення діяльності закладу в засобах масової інформації та на офіційному сайті ПНЗ «МПДЮТ», підготовку публікацій, відео – та телевізійних сюжетів за підсумками проведених заходів, видавництво дитячої газети закладу. На базі відділу створена Медіа – школа, за програмами якої вихованці навчаються у гуртках кіно-відео (аудіо-відео технології), комп’ютерної графіки і анімації, журналістики та видавничої справи, фотоаматорів.

 

Центр української культури i Центр іноземних мов

Завідуюча Центром української культури та Центром іноземних мов,

Корзун Світлана Анатоліївна

Закінчила Воронезький лісотехнічний інститут, з 2002 року працює в міському Палаці дитячої та юнацької творчості.

Телефон:+38(066)745 02 33

Почта:kultura@gordiy.zp.ua

Центр української культури об’єднує гуртки, зміст роботи яких спрямований на відродження та розвиток традицій українського народного мистецтва, розвиток художніх здібностей, фантазії, творчого мислення дітей. Навчальні програми Центру української культури спрямовані на опанування гуртківцями широкого спектру художніх технік і матеріалів, виховання почуття прекрасного, національної самосвідомості, любові до рідного краю; розвиток асоціативного, нестандартного, композиційного, об’ємно-просторового мислення; формування практичних навичок художньо-творчої діяльності.

Детальніше >>

Центр української культури

 • Етнографічний гурток «Ярило» (ЗНВК «Основа», каб. 17 у Палаці) – керівник гуртка Мамулькіна Олена Григорівна. Вихованці знайомляться з предметом етнографії, пізнають основи народно-ужиткового мистецтва народів, які мешкають на території Запорізького краю, виконують творчо-дослідницькі роботи з реконструкції обраних дітьми народних свят та звичаїв. Програмою гуртка передбачається також вивчення основ теорії й практики екскурсійної та музейної справи, розробки нових маршрутів та участь у створенні путівника по Запоріжжю.
 • Гурток «Моделювання іграшки-сувеніра» (філія вул. Мурманська, 3) – керівник Туз Оксана Григорівна. На заняттях у гуртку вихованці ознайомлюються з іграшкою як одним із видів українського народного мистецтва, вчаться працювати з різними матеріалами та інструментами. У процесі навчання вихованці набувають практичних навичок у виготовленні шаблонів, читанні схем, підборі та розкрої текстильних матеріалів, виготовленні й оздобленні (вишивка, плетіння гачком, техніка канзаші та інші) сувенірів, об’ємних іграшок, конструюванні лялькового одягу.
 • Гурток декоративно-прикладного мистецтва «Квіткова фея» (філія вул. Кіяшка, 42) – керівник Мінченко Ганна Костянтинівна. Вихованцям пропонується оволодіти основами живопису, композиції, малюнку, графіки, кольорознавства, ліплення, декоративної флористики, а також навчитися працювати у техніці квілінг.
 • Гурток в’язання на спицях «Чарівний клубок» (філія вул. Кіяшка, 42) – керівник Соколова Віра Олексіївна. У процесі навчання вихованці ознайомлюються з технікою в’язання, з традиційним українським одягом, з прийомами його оздоблення. Багато уваги на заняттях приділяється виготовленню різноманітних поробок та сувенірів до свят – Великдень, Різдво, новорічні свята тощо.
 • Гурток бісероплетіння «Оріана» (філія вул. Кіяшка, 42) – керівник Бєляєва Тетяна Миколаївна, відмінник освіти України. Починаючи працювати з дротом, ліскою та голкою з ниткою, вихованці опановують техніки (сітка, мозаїка, круглі джгути, спіраль, пряме плетіння та ткацтво), виготовляють прикраси та сувеніри з бісеру. Вишивка бісером використовується для оформлення одягу, аксесуарів тощо.
 • Гурток декоративно-прикладного мистецтва «Жар-птиця» (філія вул. Курузова, 13) – керівник Шугай Ганна Миколаївна, керівник гуртка-методист. Навчальний процес у гуртку спрямований на допрофесійну підготовку вихованців. У процесі навчання вихованці знайомляться з законами та поняттями декоративної композиції та зображувальної грамоти, опановують техніки роботи з папером (витинанка, листівка з об’ємними елементами), з тканиною (аплікації, м’яка іграшка, лялька-мотанка, авторська лялька), бісероплетіння (бісерна скульптура, об’ємне паралельне плетіння, плетіння на дроті, ткацтво) прийоми ліплення (з солоного тіста, з керапласту, полімерної глини). Засвоюють основні прийоми та техніку петриківського розпису, холодного батіку, вільного розпису по тканині, основи академічного малюнка, живопису, кольорознавства, композиції.
 • Гурток декоративно-прикладного мистецтва «Яскраві барви» (філія вул. Курузова, 13) – керівник Гречковська Юлія Анатоліївна. Вихованцям пропонується ознайомитися та оволодіти техніками станкового та декоративного живопису, графіки, ліплення з солоного тіста, декупажу та основами тематичної і декоративної композиції.
 • Гурток української народної вишивки «Паростки мальви», зразковий художній колектив (заняття на базі інтернату №2 – вул. Куйбишева, 267) – керівник Янакова Галина Кузьмівна, член Національної спілки народних майстрів України. Вихованцям пропонується знайомство з українською культурою, історією розвитку української народної вишивки як одним із видів українського народного мистецтва; з побутовими звичаями і традиціями. В процесі навчання діти вчаться оздоблювати побутові речі у народних традиціях, виконувати різноманітні види вишивальних швів, самостійно розробляти ескізи та виконувати вишивку рушників, серветок, сорочок тощо, застосовуючи знання щодо символіки та видів орнаментів.

 

Центр дозвілля

Завідуюча Центром дозвілля – Відмінник освіти України,

Самофалова Ніна Іванівна

Закінчила Мелітопольський педагогічний інститут, з 1982 року працює в міському Палаці дитячої та юнацької творчості

Телефон:+38(061)236 47 55

Почта:dosug@gordiy.zp.ua

Головна мета роботи Центру – організація змістовного відпочинку гуртківців та школярів міста.

Головними напрямками діяльності роботи Центру є:

 • організація та проведення масових заходів – свят, конкурсів, акцій, фестивалів;
 • організація змістовно-розвиваючого дозвілля гуртківців, дітей та молоді міста;
 • національно – патріотичне виховання;
 • підтримка та реалізація дитячих соціальних ініціатив.

Детальніше >>

У Центрі працює:

 • клуб «Сузір’я гри» – керівник Островерхова Н.В., ігрові програми для школярів молодшого та середнього віку;
 • Центр дитячих соціальних ініціатив «Оріон» – керівник Самофалова Н.І., реалізація дитячих проектів вихованців Палацу;
 • лабораторія «Формула успіху» – керівник Лаврова А.О., години спілкування з успішними людьми міста різних професій

Робота Центру спрямована на реалізацію довгострокових виховних програм: патріотичної «Нащадки Великої Перемоги», екологічної «Захисники довкілля» та програми з профорієнтації «Дивосвіт».

Центр проводить конкурси, свята, інтелектуальні ігри, засідання клубів для школярів міста та гуртківців Палацу. Традиційно школярі міста беруть участь у святі «Ми знову разом!», новорічних заходах, ігрових програмах. Вихованці Палацу – учасники марш-кидка на о. Хортиця, творчого конкурсу «Новорічна мозаїка», церемонії нагородження обдарованих дітей Палацу призом «Сонячний Дельфін», ярмарку «Палац – світ дитячих мрій», військово – патріотичної гри «Смуга десантника».

Центр Дозвілля є організатором літературної гри «Лабіринт» для старшокласників міст

 

Вокально-хореографічна студія «Чайка»

Художній керівник вокально-хореографічної студії «Чайка», народного художнього колективу, заслужений працівник культури України, відмінник освіти України.

Трубчанінов Юрій Володимирович

Закінчив Орловську філію Московського інституту культури, з 1983 року працює в міському Палаці дитячої та юнацької творчості

 

Телефон:+38(061)236-86-38

Почта:

 

 

Детальніше >>

Вокально-хореографічна студія “Чайка” – дитячий художній колектив, призначений для прилучення дітей до традицій національної та світової культури, духовного та фізичного розвитку дітей та підлітків засобами танцювального та вокального мистецтва.

Головні завдання студії.

 • Виявлення здібностей та обдарувань для занять хореографією та співом;
 • Формування рис громадянина світу шляхом відтворення специфіки національного колориту української народної хореографії, української народної пісні та танців народів світу, світової вокальної спадщини.
 • Поєднання української культури із кращими зразками європейської культури.
 • Синтезі жанрів хореографії та вокалу.

Структура студії складає чотири різновікові профільні об’єднання:

 • Підготовча група;
 • Молодша група;
 • Середня група;
 • Старша група.
 • Хобі – клас для випускників.

У студії діти отримують поглиблені знання в галузі народного та класичного танцю, академічного хорового та сольного співу. Заняття ведеться за предметами: класичний танець, народно-сценічний танець, технічна майстерність, акторська майстерність, вокально-хорові навички, сольфеджіо, історія костюма.

Навчання у студії має ступеневу структуру, яка передбачає наступність, перспективність навчального процесу, а також дозволяє прослідкувати весь шлях розвитку дитини, починаючи з 6 до 17 років.

Основне місце в репертуарі студії займають твори українських композиторів: «Україна-це ми», «Лети моя пісне», «Моя Україна», «Сонячний віночок» та інші. Вокально-хореографічні композиції «Чорноморочка», «Виїжджали козаченьки», «Чорнява, кучерява» неодноразово отримували перші місця на Всеукраїнських, Міжнародних та міських конкурсах. В цьому навчальному році для балету студії були зроблені нові постановки: болгарський народний танець «Шопско хоро», татарський народний танець «Апіпа» «Козацький танець». Хор студії взяв до репертуару пісні народів світу: чеська народна пісня «Розбитий жбан», польська народна пісня «Кукулечка кука», італійська авторська пісня «Повернись у Соренто», грузинська народна пісня «Сакартвелло».

Студія «Чайка» – організатор Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії «Натхнення Хортиці», що проводиться раз на два роки.

Студія «Чайка» – призер багатьох фестивалів від міського до Міжнародного рівнів, де вони завжди здобувають призові місця.

Міжнародний фестиваль – конкурс «Золота зірка», Грузія І – місце 06.06.201

 

Хореографічна студія «Весняночка»

Художній керівник зразкової хореографічної студії «Весняночка», відмінник освіти України.

Воронцова Наталія Іванівна

Закінчила Дніпропетровське культосвітнє училище, з 1997 року працює в міському Палаці дитячої та юнацької творчості.

 

Телефон:+38(061)

 

Почта:

 

 

Детальніше >>

Хореографічна студія «Весняночка» заснована у 1987 році. З 1996 року колектив працює за студійною формою навчання, виховує дітей на традиціях національної та сві-тової хореографічної культури.

У студії навчається 300 дітей віком від 5-ти до 15-ти років, які оволодівають мис-тецтвом хореографії, основами класичного та народного танцю. Хореографічна студія на-дає учням фундаментальну допрофесійну підготовку, яка дозволяє випускникам продов-жувати навчання у спеціальних навчальних закладах. Головним завданням студії є ство-рення максимально сприятливих умов для всебічного розвитку дитини, розкриття її здіб-ностей, виховання національної свідомості.

Навчальна програма студії розрахована на 10 років навчання, включає до себе:

 • спецкурс підготовче відділення ;
 • початковий рівень – (І-ІІ класи);
 • основний рівень – (ІІІ-VІ класи);
 • вищий рівень – (VІ – VІІІ класи)./li>

Програма спрямована на набуття хореограф-фічних знань, умінь та навичок, розвиток ху-дожнього смаку дітей, формування їх естетичного почуття, оволодіння майстерністю виконання, надання допрофесійної підготовки.

Багато випускників навчаються у ВНЗ по профілюючим спеціальностям : Київський Національний Університет культури та мистецтва, Київський Національний педагогічний університет ім. Драгоманова (хореографічне відділення), Дніпропетровське училище культури (хореографічне відділення), Мелітопольське училище культури (хореографічне відділення), Бердянський педагогічний університет (хореографічне відділення).

Колектив працює за репертуарним планом, до якого включені танці Запорізького краю, танці різних регіонів України, постановки сучасної хореографії, а також танців народів світу. Доброю традицією стало активне концертне життя колективу. Хореографічна студія «Весняночка» бере участь у концертних програмах, святах та заходах міста, неодноразовий переможець міських, обласних та міжнародних оглядів, конкурсів та фестивалів, нагороджений грамотами та дипломами різних рівнів.

 

Методичний Центр

Завідуюча методичним Центром.

Карпенко Ольга Юріївна

Закінчила Запорізький педінститут, з 2006 року працює в міському Палаці дитячої та юнацької творчості.

 

Телефон:+38(061)236-94-08

 

Почта:metod@gordiy.zp.ua

 

 

Детальніше >>

Методичний відділ – структурний підрозділ Палацу, діяльність якого орієнтована на удосконалення професійної компетентності педагогічних працівників, розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу Палацу, досягнення позитивних результатів навчально-виховного процесу, що продиктовано сучасною ситуацією в освіті. У відділі працюють чотири методиста, що мають вищу освіту і досвід роботи у позашкіллі.

Панова Лідія Григорівна, методист вищої категорії, забезпечує методичний супровід діяльності педагогів гуманітарного напряму Палацу, координує і організовує роботу з молодими педагогами, конкурси професійної майстерності педагогів на рівні Палацу.

Мамулькіна Олена Григорівна, методист першої категорії, забезпечує методичний супровід діяльності педагогів Центру української культури, організує роботу творчої групи з питань впровадження гуманної педагогіки в навчально-виховний процес Палацу, висвітлює роботу методичної служби на сайті Палацу.

Соколова Віра Олексіївна, методист, здійснює методичний супровід діяльності педагогів дослідно-експериментального та натуралістичного напрямів, організує роботу батьківського лекторію.

Свірідова Ольга Петрівна, методист, здійснює методичний супровід діяльності педагогів науково-технічного, фізкультурно-спортивного, оздоровчого та соціально-реабілітаційного напрямів, відповідає за формування та поповнення банку обдарованих вихованців Палацу.