Аматорські об’єднання «Палітра» та «Рампа»
Завідуюча аматорськими обєднаннями «Рампа» та «Палітра»,
Шевкунова Олена Романівна
закінчила Запорізький Державний університет, з 2004 року працює в міському Палаці дитячої та юнацької творчості.
Телефон:+38(061)266 47 55
Почта:rampalitr@gordiy.zp.ua
Аматорські об’єднання «Палітра» та «Рампа» включають до себе 10 творчих колективів естетичного напрямку. У 30 навчальних групах отримують позашкільну освіту з дизайну, образотворчого, циркового, хореографічного, вокального та музичного мистецтва 450 вихованців віком від 5 до 19 років.
Аматорське об’єднання «Палітра»
- Студія образотворчого мистецтва, народний художній колектив: живопис батик, гобелен, мокре валяння (фелтінг), ліплення, скульптура, вітраж, фактурна обємна штукатурка
- Гурток образотворчого мистецтва
- Гурток дизайну
Аматорське об’єднання «Рампа»
- Циркова студія «Арлекін», народний художній колектив
- Ансамбль спортивного бального танцю «Фієста», зразковий художній колектив. Персональна сторінка Шевцова Г.Г.»
- Гурток ударних інструментів
- Гурток авторської пісні
- Гурток «Організатори дозвілля», зразковий художній колектив.
- Театральний гурток «Етюд»
- Гурток естрадних танців
Навчальні програми гуртків, студій, ансамблів розраховані на різний термін навчання (один рік навчання – гурток ударних інструментів; 2 роки навчання – театральний гурток «Етюд»; гурток «Юні організатори дозвілля»; 4 роки навчання – гурток дизайну; 5 років навчання – циркова студія; 8 років навчання – гурток образотворчого мистецтва; 9 років навчання – гурток авторської пісні та ансамбль спортивного бального танцю; 10 років навчання – студія образотворчого мистецтва).
У відділі працюють 12 педагогів, переважно – з вищою освітою, педагоги образотворчої студії мають звання Відмінник освіти України та керівник гуртка-методист (Татаринова А.Г., Арсієнко О.Л.), педагог циркової студії «Арлекін» нагороджений медаллю імені А.С.Макаренка (Свириденко Л.Н.), педагог гуртка «Організатори дозвілля» має звання Відмінник освіти України, педагог гуртка ударних інструментів Солом’янчук В.А. – заслужений артист України.
У виставковій залі Палацу демонструються кращі роботи вихованців-призерів Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, інноваційні техніки сучасного мистецтва.
Набір вихованців у гуртки хореографічного напрямку відбувається на конкурсній основі. Навчальний матеріал викладається українською та російською мовами. В залежності від змісту заняття проводяться у формі бесіди, пленеру, ігрових тренінгів, диспутів, виставок, змагань, концертів тощо.
Аматорські об’єднання «Палітра» та «Рампа» є організаторами міського конкурсу-майстерні дитячої творчості «Таланти міста Z» та Всеукраїнського відкритого дитячо-юнацького фестивалю-майстерні авторської (бардівської) пісні «Сонячний зайчик»
Відділ інформаційної та видавничої роботи
Завідувач відділом інформаційної та видавничої роботи
Шпіленок Володимир Петрович
Закінчив Запорізький національний технічний університет, з 2017 року працює у заклад
Телефон:+38(061)236-48-38
Почта:dvorec.gordiy@gmail.com
Відділ інформаційної та видавничої роботи забезпечує висвітлення діяльності закладу в засобах масової інформації та на офіційному сайті ПНЗ «МПДЮТ», підготовку публікацій, відео – та телевізійних сюжетів за підсумками проведених заходів, видавництво дитячої газети закладу. На базі відділу створена Медіа – школа, за програмами якої вихованці навчаються у гуртках кіно-відео (аудіо-відео технології), комп’ютерної графіки і анімації, журналістики та видавничої справи, фотоаматорів.
Центр української культури i Центр іноземних мов
Завідуюча відділом
Корзун Світлана Анатоліївна
закінчила Воронезький лісотехнічний інститут
з 2002 року працює в міському Палаці дитячої та юнацької творчості
Телефон:+38(066)9613323
e-mail:kultura@gordiy.zp.ua
ЦЕНТР УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ
Центр української культури об’єднує гуртки, зміст роботи яких спрямований на відродження та розвиток традицій українського народного мистецтва, розвиток художніх здібностей, фантазії, творчого мислення дітей. Навчальні програми Центру української культури спрямовані на опанування гуртківцями широкого спектру художніх технік і матеріалів, виховання почуття прекрасного, національної самосвідомості, любові до рідного краю; розвиток асоціативного, нестандартного, композиційного, об’ємно-просторового мислення; формування практичних навичок художньо-творчої діяльності.
- Гурток «Моделювання іграшки-сувенір» (структурний підрозділ вул. Мурманська, 3) – керівник Туз Оксана Григорівна? керівник гуртка-методист. На заняттях у гуртку вихованці ознайомлюються з іграшкою як одним із видів українського народного мистецтва, вчаться працювати з різними матеріалами та інструментами. У процесі навчання вихованці набувають практичних навичок у виготовленні шаблонів, читанні схем, підборі та розкрою текстильних матеріалів, виготовленні й оздобленні (вишивка, плетіння гачком, техніка канзаші та інші) сувенірів, об’ємних іграшок, конструюванні лялькового одягу.
- Гурток декоративно-прикладного мистецтва «Петриківський розпис» (структурний підрозділ вул. Мурманська, 3) – керівник Краснокутська Тетяна Федорівна. Вихованці гуртка вивчають живопис та першооснови розпису – різні види мазків, вивчають технічні прийоми, колорит, основи композиції.Діти вчаться реалізувати свої уявлення через діяльність.Простота виконання, виразність, яскравість кольорових барв, неабиякі можливості для імпровізації роблять петриківський декоративний розпис доступним для дітей різного віку.
- Гурток декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва «Квіткова фея» (структурний підрозділ вул. Кіяшка, 42) – керівник Мінченко Ганна Костянтинівна. Вихованцям пропонується оволодіти основами живопису, композиції, малюнку, графіки, кольорознавства, ліплення, декоративної флористики, а також навчитися працювати у техніці квілінг.
- Гурток декоративно-прикладного мистецтва «Жар-птиця» (структурний підрозділ вул. Курузова, 13) – керівник Шугай Ганна Миколаївна, керівник гуртка-методист. Навчальний процес у гуртку спрямований на допрофесійну підготовку вихованців. У процесі навчання вихованці знайомляться з законами та поняттями декоративної композиції та зображувальної грамоти, опановують техніки роботи з папером (витинанка, листівка з об’ємними елементами), з тканиною (аплікації, м’яка іграшка, лялька-мотанка, авторська лялька), бісероплетіння (бісерна скульптура, об’ємне паралельне плетіння, плетіння на дроті, ткацтво) прийоми ліплення (з солоного тіста, з керапласту, полімерної глини). Засвоюють основні прийоми та техніку петриківського розпису, холодного батику, вільного розпису по тканині, основи академічного малюнка, живопису, кольорознавства, композиції.
ЦЕНТР ІНОЗЕМНИХ МОВ
- Гуртки англійської та французької мови – керівник Романенко Анна Едуардівна. Навчання у гуртку націлене на виховання інтересу до опанування іноземної мови, формування гармонійної особи, розвитку психологічних процесів, і так само пізнавальних і мовних здібностей; сприяє розвитку активної і пасивної мови, правильній вимові звуків на усвідомленому рівні. При чому вивчення фонетики відбувається за допомогою аудіювання і допомагає виробити правильну чисту вимову і засвоїти окремі фонетичні правила. Вихованці засвоюють теми, що передбачають вивчання базових основ іноземної мови, а також ознайомлюються з культурою, традиціями і звичаями як своєї країни, так і країни, мова якої вивчається.
- Гурток німецької мови –керівник Калюжна Тамара Михайлівна.Програма гуртка передбачає розвиток комунікативних вмінь (читання, говоріння, письмо, аудіювання) у тісному взаємозв’язку з оволодінням вихованцями предметною, мовною, мовленнєвою та соціокультурною компетенціями, естетичне виховання учнів в процесі знайомства з літературними та музичними творами країни, мова якої вивчається.Діяльністьгуртка забезпечує формування та розвиток мотивації до вивчення німецької мови у школярів.
ЦЕНТР СПОРТИВНОЇ, ТЕХНІЧНОЇ, НАТУРАЛІСТИЧНОЇ ТА СОЦІАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
- Гурток таїландського боксу – керівники Валієв Ренат Іскандарович, Євтушенко Вікторія Вікторівна, Бичківський Сергій Олексійович. Мета роботи гуртка – пропаганда здорового способу життя, оздоровлення дітей та навчання самозахисту. Навчання у гуртку не потребує спеціальної підготовки та знань. Навчальний матеріал програми адаптований до занять з вихованцями різного рівня підготовленості. У гурток приймаються діти, які не мають медичних протипоказань. Гурток «Таїландський бокс» допомагає розкрити риси характеру творчої та здорової особистості, її здібності, нахили, які в шкільному житті виявляються не дуже яскраво. Навчальна програма передбачає 3 роки навчання. Після 2-го року навчання творчо обдаровані діти, що проявили себе в змаганнях Всеукраїнського та Міжнародного рівнів, займаються за індивідуальною програмою.
- Гуртки «Юні акваріумісти» та «Юні натуралісти» – керівник Нечепуренко Світлана Дмитрівна. У гуртках діти знайомляться з рослинним та тваринним світом, законами природи, що дозволяє їм вірно орієнтуватися в довкіллі та забезпечує знання про природу рідного краю. На заняттях вихованці набувають навичок утримання домашніх улюбленців, акваріумних рибок та кімнатних рослин, вчаться ощадливому природокористуванню. Програма передбачає після вивчення теоретичного матеріалу проведення практичних робіт з метою набуття умінь і навичок та закріплення знань з пройдених тем.
- Центр дитячих соціальних ініціатив «Оріон»– керівник Самофалова Ніна Іванівна. Навчально-виховний процес у колективі відбувається на основі програми «Лідерство – запорука успіху», яка розрахована на один рік (вищий рівень) навчання. Проектна діяльність є основою роботи Центру. Кожен проект стає колективною творчою справою дитячого колективу. Навчання через практику, навчання через активну участь – важливі інструменти для становлення особистості підлітка, здатного до саморозвитку й конструктивної взаємодії з однолітками. Програма «Лідерство – запорука успіху» спрямована на активізацію й удосконалення індивідуального досвіду кожного учасника, на усвідомлення ним своїх особливостей і ресурсів, що допомагає кожному визначити індивідуальні цілі в навчанні для вдосконалення себе і свого середовища.
- Гурток кулінарного мистецтва – керівник Карпенко Ольга Юріївна.В процесі навчання відбувається формування у вихованців системних знань про кулінарну справу, вони отримують необхідними знання та уміння з кулінарії, знайомляться з особливостями національної кухні та традицій рідного народу. Навчальна програма передбачає оволодіння основними прийомами та навичками виготовлення різних кулінарних страв та їх оздоблення, ознайомлення з видами сировини та особливостями обробки продуктів, отримання вихованцями навиків користування основними інструментами та приборами, формування навичок роботи в умовах бригадної форми організації праці.
- Гурток квітникарів-аранжувальників – керівник Корзун Світлана Анатоліївна. Під час освоєння програми вихованці отримують ґрунтовні знання з основ квітникарства. Програмою передбачено вивчення практично всіх груп рослин, які використовуються в озелененні та оформленні інтер’єрів. Для кращого засвоєння тем більшу кількість годин відведено на практичні заняття. В процесі дослідної роботи вихованці вчаться спостерігати природу, аналізувати і узагальнювати отримані знання з подальшим застосуванням при створенні квіткових композицій і букетів. Значна увага приділяється профорієнтації вихованців, яка здійснюється під час екскурсій до зелених господарств, ботанічних садів, під час зустрічі з вченими та фахівцями виробництва тощо. Форми занять: навчальні, виїзні, дослідницькі; проведення практичних робіт, екскурсій, конкурсів-виставок, вікторин, написання рефератів, проектів озеленення, фітодизайну приміщень тощо.
- Гурток інформатики та обчислювальної техніки – керівник Хєбіна Ірина Костянтинівна. Заняття у гуртку спрямовані на формування у вихованців певної системи понять і термінів у галузі комп’ютерно-інформаційних технологій; знань про загальні принципи застосування цих технологій, які є підґрунтям формування вмінь і навичок їх використання. Діти опановують інваріанті способи діяльності з використанням таких понять як система, елемент системи, модель, алгоритм, код, кодування, інформаційний процес. В результаті навчання у вихованців формуються вміння та навички систематизації, класифікації, структуризації, планування, інтерпретації, логічного мислення і прийняття рішень (особистих і групових), вмінь і навичок необхідних для раціонального використання сучасних інформаційних технологійу повсякденному житті.
Центр дозвілля
Завідуюча Центром дозвілля – Відмінник освіти України,
Самофалова Ніна Іванівна
Закінчила Мелітопольський педагогічний інститут, з 1982 року працює в міському Палаці дитячої та юнацької творчості
Телефон:+38(061)236 47 55
Почта:dosug@gordiy.zp.ua
Головна мета роботи Центру – організація змістовного відпочинку гуртківців та школярів міста.
Головними напрямками діяльності роботи Центру є:
- організація та проведення масових заходів – свят, конкурсів, акцій, фестивалів;
- організація змістовно-розвиваючого дозвілля гуртківців, дітей та молоді міста;
- національно – патріотичне виховання;
- підтримка та реалізація дитячих соціальних ініціатив.
У Центрі працює:
- клуб «Сузір’я гри» – керівник Островерхова Н.В., ігрові програми для школярів молодшого та середнього віку;
- Центр дитячих соціальних ініціатив «Оріон» – керівник Самофалова Н.І., реалізація дитячих проектів вихованців Палацу;
- лабораторія «Формула успіху» – керівник Лаврова А.О., години спілкування з успішними людьми міста різних професій
Робота Центру спрямована на реалізацію довгострокових виховних програм: патріотичної «Нащадки Великої Перемоги», екологічної «Захисники довкілля» та програми з профорієнтації «Дивосвіт».
Центр проводить конкурси, свята, інтелектуальні ігри, Традиційно школярі міста беруть участь у новорічних заходах, ігрових програмах, флеш – мобах, квестах. Вихованці Палацу – учасники щорічної церемонії нагородження призом «Сонячний Дельфін», ярмарку «Палац – світ дитячих мрій», військово – патріотичної гри «Ігри патріотів».
Центр Дозвілля є організатором літературної гри «Лабіринт» для старшокласників міст
Вокально-хореографічна студія «Чайка»
Художній керівник вокально-хореографічної студії «Чайка», народного художнього колективу, заслужений працівник культури України, відмінник освіти України.
Трубчанінов Юрій Володимирович
Закінчив Орловську філію Московського інституту культури, з 1983 року працює в міському Палаці дитячої та юнацької творчості
Телефон:+38(061)236-86-38
Почта:
Вокально-хореографічна студія “Чайка” – дитячий художній колектив, призначений для прилучення дітей до традицій національної та світової культури, духовного та фізичного розвитку дітей та підлітків засобами танцювального та вокального мистецтва.
Головні завдання студії.
- Виявлення здібностей та обдарувань для занять хореографією та співом;
- Формування рис громадянина світу шляхом відтворення специфіки національного колориту української народної хореографії, української народної пісні та танців народів світу, світової вокальної спадщини.
- Поєднання української культури із кращими зразками європейської культури.
- Синтезі жанрів хореографії та вокалу.
Структура студії складає чотири різновікові профільні об’єднання:
- Підготовча група;
- Молодша група;
- Середня група;
- Старша група.
- Хобі – клас для випускників.
У студії діти отримують поглиблені знання в галузі народного та класичного танцю, академічного хорового та сольного співу. Заняття ведеться за предметами: класичний танець, народно-сценічний танець, технічна майстерність, акторська майстерність, вокально-хорові навички, сольфеджіо, історія костюма.
Навчання у студії має ступеневу структуру, яка передбачає наступність, перспективність навчального процесу, а також дозволяє прослідкувати весь шлях розвитку дитини, починаючи з 6 до 17 років.
Основне місце в репертуарі студії займають твори українських композиторів: «Україна-це ми», «Лети моя пісне», «Моя Україна», «Сонячний віночок» та інші. Вокально-хореографічні композиції «Чорноморочка», «Виїжджали козаченьки», «Чорнява, кучерява» неодноразово отримували перші місця на Всеукраїнських, Міжнародних та міських конкурсах. В цьому навчальному році для балету студії були зроблені нові постановки: болгарський народний танець «Шопско хоро», татарський народний танець «Апіпа» «Козацький танець». Хор студії взяв до репертуару пісні народів світу: чеська народна пісня «Розбитий жбан», польська народна пісня «Кукулечка кука», італійська авторська пісня «Повернись у Соренто», грузинська народна пісня «Сакартвелло».
Студія «Чайка» – організатор Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії «Натхнення Хортиці», що проводиться раз на два роки.
Студія «Чайка» – призер багатьох фестивалів від міського до Міжнародного рівнів, де вони завжди здобувають призові місця.

Хореографічна студія «Весняночка»
Художній керівник хореографічної студії «Весняночка» «Народного художнього колективу», відмінник освіти України.
Воронцова Наталія Іванівна
Закінчила Дніпропетровське культосвітнє училище, з 1997 року працює в міському Палаці дитячої та юнацької творчості.
Телефон:+38(061)
Почта:
Хореографічна студія «Весняночка» заснована у 1987 році. З 1996 року колектив працює за студійною формою навчання, виховує дітей на традиціях національної та сві-тової хореографічної культури.
У студії навчається 300 дітей віком від 5-ти до 15-ти років, які оволодівають мис-тецтвом хореографії, основами класичного та народного танцю. Хореографічна студія на-дає учням фундаментальну допрофесійну підготовку, яка дозволяє випускникам продов-жувати навчання у спеціальних навчальних закладах. Головним завданням студії є ство-рення максимально сприятливих умов для всебічного розвитку дитини, розкриття її здіб-ностей, виховання національної свідомості.
Навчальна програма студії розрахована на 10 років навчання, включає до себе:
- спецкурс підготовче відділення ;
- початковий рівень – (І-ІІ класи);
- основний рівень – (ІІІ-VІ класи);
- вищий рівень – (VІ – VІІІ класи)./li>
Програма спрямована на набуття хореограф-фічних знань, умінь та навичок, розвиток ху-дожнього смаку дітей, формування їх естетичного почуття, оволодіння майстерністю виконання, надання допрофесійної підготовки.
Багато випускників навчаються у ВНЗ по профілюючим спеціальностям : Київський Національний Університет культури та мистецтва, Київський Національний педагогічний університет ім. Драгоманова (хореографічне відділення), Дніпропетровське училище культури (хореографічне відділення), Мелітопольське училище культури (хореографічне відділення), Бердянський педагогічний університет (хореографічне відділення).
Колектив працює за репертуарним планом, до якого включені танці Запорізького краю, танці різних регіонів України, постановки сучасної хореографії, а також танців народів світу. Доброю традицією стало активне концертне життя колективу. Хореографічна студія «Весняночка» бере участь у концертних програмах, святах та заходах міста, неодноразовий переможець міських, обласних та міжнародних оглядів, конкурсів та фестивалів, нагороджений грамотами та дипломами різних рівнів.
Відділ методичної роботи
Завідуюча відділом методичної роботи.
Карпенко Ольга Юріївна
Закінчила Запорізький педінститут, з 2006 року працює в міському Палаці дитячої та юнацької творчості.
Телефон:+38(061)236-94-08
Почта:metod@gordiy.zp.ua
Методичний відділ – структурний підрозділ Палацу, діяльність якого орієнтована на удосконалення професійної компетентності педагогічних працівників, розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу Палацу, досягнення позитивних результатів навчально-виховного процесу, що продиктовано сучасною ситуацією в освіті. У відділі працюють чотири методиста, що мають вищу освіту і досвід роботи у позашкіллі.
Панова Лідія Григорівна, методист вищої категорії, забезпечує методичний супровід діяльності педагогів гуманітарного напряму Палацу, координує і організовує роботу з молодими педагогами, конкурси професійної майстерності педагогів на рівні Палацу.
Мамулькіна Олена Григорівна, методист першої категорії, забезпечує методичний супровід діяльності педагогів Центру української культури, організує роботу творчої групи з питань впровадження гуманної педагогіки в навчально-виховний процес Палацу, висвітлює роботу методичної служби на сайті Палацу.
Свірідова Ольга Петрівна, методист, здійснює методичний супровід діяльності педагогів науково-технічного, фізкультурно-спортивного, оздоровчого та соціально-реабілітаційного напрямів, відповідає за формування та поповнення банку обдарованих вихованців Палацу.