ДЕРЖАВА УКРАЇНА

Напередодні Дня української державності, 26 липня 2023 року,  діти ВПО ( гуртожиток Фанатська, 22) під час участі у грі «Держава Україна». поглиблювали свої знання з історії нашої країни.  Учасники мали можливість познайомитись  із 70 визначними пам’ятками архітектури, історії, природи різних областей нашої країни.

Особливу увагу учасників педагоги нашого закладу привернули до фортець, які зводилися як військово-оборонні споруди та відігравали важливу роль у боротьбі українського народу за свободу. Діти дізналися про  Бату́ринську форте́цю,  столицю українських гетьманів Дем’яна Ігнатовича, Івана Самойловича,  Івана Мазепи та Кирило Розумовського; Хотинську фортецю (Чернівецька область), яку було побудовано у X столітті князем Володимиром Святославичем та яка стала символом козацької звитяги під час Хотинської війни у 1621 році; Аккерманську фортецю (Одеська область),  яка отримала статус історико – архітектурного пам’ятника у 1896 році та  Кам’янець – Подільську фортецю (Хмельницька область), яка зіграла важливу роль у боротьбі з татарами. Ця фортеця –  одне з семи чудес України,  вона занесена до Списку пам’ятників світової культури спадщини ЮНЕСКО.

Гра  була цікавою та корисною. Україна не тільки красива країна, але і країна мужніх  і вільних людей, яка веде героїчну боротьбу за історичну правду.