Річний звіт директора

 

Слайд 1

Титулка

Результати діяльності Закладу позашкільної освіти “Міський Палац дитячої та юнацької творчості” Запорізької міської ради у 2023 році

Директор   Людмила Маринюк

 

Слайд 2 СТИСЛА ХАРАКТЕРИСТИКА ЗАКЛАДУ

Заклад позашкільної освіти «Міський Палац дитячої та юнацької творчості» Запорізької міської ради –  це комплексний заклад освіти, що занесений до Переліку найбільших закладів позашкільної освіти України за кількістю вихованців та за високими результатами освітньої діяльності

Освітній процес  відбувається у відпо­відності до відпрацьованої струк­тури, яка складається  з 11 підрозділів: двох аматорських об’єднань: «Рампа», «Палітра»; двох центрів: Центр Української культури, Центр іноземних мов; двох студій: хореографічної студії «Весняночка» та вокально – хореографічної студії «Чайка»;  двох шкіл раннього розвитку дитини: «Перші кроки», «Барвінок»; Медіа – школа, відділу інформаційної та видавничої роботи, методичного відділу.

Слайд 3 У закладі працюють колективи, які мають почесні звання Міністерства освіти і науки України:  два  – звання «Зразковий художній колектив», п’ять –  звання  «Народний художній колектив».
Слайд 4 На базі закладу Українським державним центром позашкільної освіти, Департаментом освіти і науки Запорізької міської ради проводяться Всеукраїнські фестивалі – конкурси:  народного танцю «Натхнення Хортиці» (один раз на два роки),  бардівської (авторської) пісні «Сонячний зайчик» (щорічно), міські конкурси та заходи.
Слайд 5  Педагогічний колектив закладу:

Це 70 педагогів, які мають вищу педагогічну  та спеціальну фахову освіту, молоді та досвідчені педагоги. Серед них: нагороджені знаком «Софія Русова», «Василь Сухомлинський», відмінник освіти України;  нагороджені медаллю  «За особистий внесок у розвиток міста Запоріжжя»,   «За особистий внесок у розвиток Запорізького краю»; мають почесні звання: заслужений працівник культури України, заслужений артист України, є членами Національної Спілки театральних діячів України, Національної Спілки журналістів України, Національної Спілки фотохудожників України, мають педагогічне звання «керівник гуртка – методист», спортивне звання «майстер спорту міжнародного класу».

Слайд 6 ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В РЕАЛІЯХ ВОЄННОГО СТАНУ

В умовах дії правового режиму воєнного стану в Україні ключовим пріоритетом було і залишається збереження мережі гуртків закладу, впровадження сучасних технологій навчання та створення безпечних умов для здобуття позашкільної освіти.

У 2023 році  2205 дітей здобували позашкільну освіту у 63 гуртках, 147 групах за 7 напрямами діяльності згідно зі Статутом закладу.

Слайд 7

 

Освітня система закладу  змогла  адаптуватися до умов сьогодення. Освітній процес відбувається із забезпеченням психологічного розвантаження вихованців, залучення до навчання дітей внутрішньо переміщених сімей, співпраці з батьками.

8 педагогів протягом року дистанційно працювали за кордоном та на території України.

Навіть в надскладних умовах сьогодення робота педагогів закладу була спрямована на врахування потреб та обставин кожного вихованця  для забезпечення доступної та якісної освіти, організації роботи з компенсації освітніх втрат.

Впродовж навчального року склад здобувачів освіти закладу зазнав певних змін.  184 вихованця впродовж минулого року перебували за кордоном та в інших місцях України. Всі вони здійснювали навчання дистанційно.  В той же час до навчання у гуртках долучилося 120 дітей з родин внутрішньо переміщених осіб.

Слайд 8

 

Для проведення дистанційних занять педагоги використовують платформи ZOOM,  Meet.google.com, підбирають необхідну інформацію з  Інтернет-ресурсів на відповідних освітянських веб-сайтах, виставляють відео заняття на спеціально створених сторінках для вихованців у Facebook та Instagram (Telegram),  застосовують інші інформаційні джерела  з метою організації  якісного дистанційного навчання. Відбувалися зміни в змісті навчання –  запроваджувалось повторення тем, закріплення практичних навичок; змінювався  зміст навчального матеріалу, враховуючи можливості учасників освітнього процесу, частіше використовувались форми індивідуальної роботи.
Слайд 9

 

УЧАСТЬ У КОНКУРСАХ

Попри непрості умови воєнного часу, колективи закладу були учасниками різноманітних творчих он – лайн конкурсів, змагань та здобули вагомі перемоги.

У 2023 році – це 205 конкурсів, 790 призових місць.

 Гран прі – 43; перше місце – 474; друге місце – 195; третє місце – 78.

Слайд 10

 

«Народний художній колектив» Вокально-хореографічна студія «Чайка» – відомий у місті Запоріжжі, в Україні дитячий художній колектив, протягом року  брав участь у  29 конкурсах різного рівня та виборов 40 призових місць. Серед них 9 Гранпрі саме у Міжнародних конкурсах.

Високі досягнення вихованців закладу обумовлені декількома факторами: надання якісної освіти, наявність відданих своїй справі талановитих педагогів;   підтримка з боку сім’ї.

Слайд 11

 

 У закладі вже багато років існує система відзначення найбільш активних та успішних вихованців. Це – щорічна церемонія нагородження  призом «Сонячний дельфін». У  2023 році такі відзнаки отримало 74 вихованця закладу (у  минулому році – 94).
Слайд 12

 

Щороку вихованці вищого рівня навчання, які опанували навчальну програму в повному обсязі, мають певні досягнення та результати у конкурсах, отримають Свідоцтва «Про позашкільну освіту» державного зразку. В 2023 році – це 42 вихованця ( у минулому – 37).

Випускники 2023 року стали студентами факультету «народна хореографія» Харківської державної академії культури, факультету «Журналістика» Запорізького Національного Університету, факультет сольного співу Запорізького фахового музичного коледжу  імені Платона Майбороди та інших ВНЗ. Знаково, що всі вони поступили на бюджет

Слайд 13 МЕТОДИЧНА ПІДТРИМКА

Для надання якісних освітніх послуг, підвищення медіа компетентності всіх учасників освітнього процесу протягом року активно впроваджувалася багаторівнева система методичних заходів щодо підвищення професійної майстерності педагогів.

Слайд 14 Створення чатів Viber спільноти: «Методичний Хаб», Facebook групи «Методичний відділ ЗПО «МПДЮТ» забезпечили організацію науково-методичної роботи на принципах мережевої взаємодії з інформування педагогічних працівників про методичні заходи, обговорення важливих питань, розміщення методичних порад, посилань.
Слайд 15 Методичною службою разом з психологом розроблена та  впроваджується «Комплексна цільова програма професійного розвитку педагогів».

Протягом 2023 року було проведено 30 колективних та індивідуальних методичних заходів, діяльність яких спрямовувалася на отримання теоретичних знань, практичних навичок, забезпечувала обмін досвідом з колегами з багатьох питань, які сьогодні є актуальними.

Слайд 16 Протягом 2023 року педагоги отримали 418 сертифікатів та 24 свідоцтва підвищення кваліфікації.
Слайд 17 Конкурсне середовище мотивувало педагогів до вдосконалення рівня професійної компетентності, підвищувало самооцінку, вимагало бути творчими, ерудованими та сучасними. Протягом 2023 року 37 педагогів (29 педагогів у 2022 році) брали участь у конкурсах професійної майстерності різних рівнів, активність педагогів зросла на 27 %.
Слайд 18        Підсумок результативної роботи:

ü  ХІV Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2023»срібна медаль у номінації «Траєкторія розвитку фахової компетентності педагога як змістовний інструмент безперервного навчання впродовж життя» – 3 авторських сертифіката.

Слайд 19 Протягом 2023 року педагоги закладу активно презентували свій досвід:

48 виступів на семінарах, конференціях, форумах різного рівня:

ü Засідання професійної спільноти педагогічних працівників ЗПО міста,

ü Форум «Відкритої освіти» в рамках дискусійної панелі «Творчий онлайн-простір закладу позашкільної освіти»

ü Обласний семінар «Професійний розвиток педагогів закладів позашкільної освіти: кращі практики і надбання»

ü Всеукраїнський  відкритий методичний семінар КYIV-M-FEST 2023

36 майстер-класів в різних форматах на різних рівнях.

Слайд 20 Чудовим завершенням 2023 року стало отримання колективом нашого закладу почесної відзнаки «Лідер позашкільної освіти –  2023» у номінації  «Успішні проєкти позашкільної освіти». Наш заклад представив свій досвід роботи з інклюзивної освіти.
Слайд 21 ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА

З метою створення безпечного  освітнього  середовища  в закладі, комфортності у відношеннях між вихованцями,  психологічної оцінки емоцій, почуттів та домінуючих переживань у процесі взаємодії дорослих і дітей були впроваджені  психологічні  проєкти «#я поряд» та «Полюбіть свою дитину».

Системна робота практичного психолога ефективно впливала на підвищення рівня психологічної просвіти педагогічного колективу, виявляла та усувала проблеми психологічного характеру, сприяла  збереженню психологічного здоров’я всіх учасників освітнього процесу.

Слайд 22 ВИХОВНА  ДІЯЛЬНІСТЬ

Пріоритетом у педагогічній діяльності педагогічного колективу було і залишається національно-патріотичне  виховання. Виховна діяльність, репертуарні плани, дитячі соціальні проєкти – все було спрямовано на вирішення завдань національно – патріотичного виховання!

З метою активізація участі вихованців, батьків, педагогів закладу у власно створених освітньо – виховних, інформаційно-просвітницьких, культурологічних заходах з національно-патріотичного виховання у закладі впроваджується Патріотичний проект «Майбутнє починається сьогодні».

Слайд 23 Підсумком 2022/2023 навчального року  став захід «З Україною в серці!», який гармонійно поєднав концерт художніх колективів, вручення призу «Сонячний дельфін 2023», вручення Свідоцтв про позашкільну освіту випускникам (26.05.2023 року,  ПК «Орбіта»).
Слайд 24 Одним із напрямків національно – патріотичного виховання стали медійні проєкти Медіа школи.

Проєкт – «Інтерв’ю з Героєм. Війна і творчість»,  що мав реалізацію протягом всього року. До цього циклу увійшли вісім інтерв’ю профорієнтаційної, мотивуючої, культурно-патріотичної та пізнавальної спрямованості. Результати були опубліковані на е-сторінках Медіа школи, молодіжного видання «Teens Way», Сайті закладу.

Проєкт – молодіжний літературний радіо – підкаст «Блакитно-Жовта кава». Випуски підкаста розташовані на сторінці Медіа школи в Facebook, а також на каналі Палацу в YouTube, на каналі «Простір Креативних» в YouTube та вже знайшли своїх пошанувачів.

Слайд 25 ЗАХОДИ ДЛЯ ДІТЕЙ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

Третій рік, педагоги закладу опікуються дітьми ВПО, що мешкають у гуртожитку за адресою Фанатська, 22. Щотижнево проводяться Ігрові програми, квести, майстер-класи, флешмоби. На свята – інтерактивні програми та концерти.

Діти не тільки беруть участь у заходах, але й навчаються у гуртках, заняття яких відбуваються у гуртожитку.

Слайд 26 МІСЬКІ ЗАХОДИ

Щороку Запорізький міський Палац дитячої та юнацької творчості разом з Департаментом освіти і науки  Запорізької міської ради  організовує та проводить міські заходи для учнів та вихованців освітніх закладів міста.

 

ТАЛАНТИ МІСТА ЗАПОРІЖЖЯ

У лютому 2023 року відбувся міський  конкурс – майстерня дитячої творчості «Таланти міста Запоріжжя» за темою – «Запоріжжя незламне».  Учасники представили понад  270 творчих робіт. Переможці конкурсу  отримали дипломи департаменту освіти і науки Запорізької міської ради та призи. Відбулась виставка робіт переможців у Запорізькій міській раді.

Слайд 27 МІСЬКА ЛІТЕРАТУРНА ГРА «ЛАБІРИНТ»

24 листопада  2023 року  в ЗПО «Міський Палац дитячої та юнацької творчості» у дистанційному форматі  відбулась  міська літературна гра «Лабіринт» для старшокласників. Це традиційних захід, інтерес до якого серед школярів не вгасає вже більше 20 років. Цього  року у  грі брали участь 22 команди з 19 навчальних закладів міста.

 

Слайд 28 ВСЕУКРАЇНСЬКІ  ФЕСТИВАЛІ

СОНЯЧНИЙ ЗАЙЧИК

У жовтні 2023 року відбувся 15-й Всеукраїнський фестиваль-майстерня авторської пісні «Сонячний зайчик». Цього року він зібрав представників 14 областей України (з 16 міст та 2 селищ). Також  активізувалась  участь у фестивалі наших міжнародних друзів та колег (11 країн світу, 14 міст). Австралії, Австрії, Молдови, Канади, Ізраїлю, Німеччини, Румунії та США та інші.

Слайд 29 У 2023 році було проведено 50 масових заходів (26 у минулому),

4530 учасників (3362 у минулому).

Для вихованців закладу та школярів міста: 38 заходів (23 у минулому), 3146 учасників.

Міські та обласні заходи – 6  (5 у минулому), учасників – 680. Всеукраїнські заходи: 1 (2 у минулому), учасників 96.

Слайд 30

 

Більшість заходів висвітлювались у ЗМІ,  у ефірі телеканалу «МТМ».  Інформація розташовувалась у соціальних мережах, на сторінці закладу у Facebook, на Сайті закладу.
Слайд 31

 

Концерти  художніх колективів, відео – версії  –  на каналі закладу у YouTube.  Це сприяло створенню позитивного, привабливого іміджу закладу.
Слайд 32 ДОПОМОГА ЗСУ

З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну вихованці, педагоги, батьки ЗПО «МПДЮТ» активно брали участь в арт-толоках, благодійно-патріотичних акціях, під час яких робили поробки, малюнки, писали листи,  випікали смаколики, збирали продукти та гроші на підтримку ЗСУ,  вітали військових з професійними святами.

Протягом 2023 року заклад перерахував 42 тисячі гривень на підтримку ЗСУ!

Слайд 33 МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Наші педагоги, які зараз знаходяться за кордоном нашої держави, разом з вихованцями та батьками, організовують та беруть активну участь у різноманітних акціях на підтримку України: мітингах – демонстраціях проти російської агресії в Україні, виставках та майстер-класах, фестивалях та концертах.

 

 

Слайд 34 ГРАНТОВА ДІЯЛЬНІСТЬ:

Основний напрямок грантової діяльності в 2024 році це Сприяння просуванню збору коштів міжнародних донорів на проект реконструкції «Міського Палацу дитячої та юнацької творчості».

На 2024 рік готується заявка на гранти до наступних фондів:

– конкурс за фінансової підтримки Європейського Союзу від ГО «Екоклуб» та «Екодія» для підтримки діяльності місцевого самоврядування у впровадженні рішень у громаді, які потребують до фінансування через агресію росії.

– Український Культурний фонд програма «Культурна спадщина»

 

Слайд 35 СПІВРОБІТНИЦТВО

У Міському Палаці завдяки співпраці з соціально – відповідальним бізнесом (авіакомпанія «Константа») розпочався потужний розвиток науково-технічного напрямку.

Завдяки спільним зусиллям керівництва закладу та авіакомпанії «Константа» працює гурток авіа моделювання та гурток робототехніки.

ЦЕ:

–         унікальна матеріально-технічна база та висококваліфіковані викладачі

–         співробітництво з викладачами вишу ( Національний університет «Запорізька політехніка», ЗНУ)

–         можливість отримати базові знання для подальшого навчання у вишу та отримання професії.

–         безкоштовне навчання.

Слайд 36 Наші партнери придбали для закладу ноутбук для роботи звукорежисера, який дасть можливість забезпечити якісний звук та відео при проведенні масових заходів.
Слайд 37 РЕКОНСТРУКЦІЯ ПАЛАЦУ

Реконструкція будівлі Міського Палацу дитячої та юнацької творчості проходить в рамках реалізації Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. До початку війни було зроблено на 80% зовнішніх робіт: поміняні вікна, утеплені ззовні стіни. З початком повномасштабної війни, реалізація проекту реконструкції зупинилася і тільки у вересні 2023 року, завдяки наполегливій роботі очильників Запорізької міської ради, директора департаменту освіти і науки з’явилась можливість поновлення будівельних робіт. На теперішній час роботи ведуться згідно з календарним графіком виконання робіт.

Слайд 38 ПІДСУМОК

Педагогічний колектив закладу за допомогою ефективної організації навчального процесу у змішаному форматі, забезпечив формування компетентностей вихованців всіх рівнів навчання, максимально використовував виховний потенціал заходів, творчих проектів, фестивалів, конкурсів.

В той же час, треба рухатися далі, ставити нові завдання, розвиватись та удосконалюватись, підвищувати якість позашкільної освіти, опановувати нові напрями освітньої діяльності, відкривати більш затребувані гуртки, сучасні, цікаві, на часі дня.

Ми повинні не тільки зберегти те що в нас було,  але  і  продовжувати  удосконалювати методи та форми навчання та виховання,  щоб  виховати освіченого, конкурентно спроможного ціннісно-орієнтованого УКРАЇНЦЯ!

Дякую.