Зовсім скоро розпочнеться ХV, ювілейний, Всеукраїнський фестиваль-майстерня авторської пісні «Сонячний зайчик», який вже в четвертий раз відбудеться у дистанційному форматі.
Активна підготовка почалася ще влітку, коли художній керівник фестивалю, Олена Алексєєва, провела першу педагогічну ZOOM-нараду з керівниками колективів різних областей України, під час якої було з’ясовано можливості їх участі у заході, вислухано побажання та зауваження що до проведення майбутнього фестивалю. Водночас, педагоги фестивалю запропонували варіанти майбутніх тем майстер-класів та творчих проектів. Були розподілені попередні обов’язки під час підготовчого періоду та визначені терміни їх виконання. Потім був період уточнення тем, змісту майстер-класів та творчих проектів між їх ведучими та кураторами та художнім керівником фестивалю.
Декілька слів про педагогів. На цей час створено повноцінну міжнародну команду, яка може втілювати доволі складні завдання. Це професіонали вищого ґатунку, знані та поважні в своїй діяльності особи. Вперше у роботі фестивалю планується участь нашого відомого земляка, співака, композитора-пісняра, заслуженого артиста естрадного мистецтва та заслуженого працівника культури України Анатолія Сердюка, який зараз тимчасово перебуває в Ізраїлі. Він, та ще один наш педагог з цієї країни, повни рішучості брати участь у роботі фестивалю, не зважаючи на трагічні події останніх днів…
Отож, маємо таку унікальну картину: фестиваль, що відбувається у прямому ефірі, проводить країна, що потерпає від збройної агресії сусіда, та на фестивалі будуть працювати педагоги з країни, що веде воєнні дії проти зовнішнього агресора. Можна заносити в «Книгу рекордів Гінеса України»!
З середини вересня було розпочато збір заявок на участь у фестивалі. Зараз отримано заявки з 13 областей (16 міст та селищ). Наразі триває збір та обробка резервних відеозаписів виступів учасників на випадок непередбачених обставин. Хоча, в цілому, участь всіх осіб повинна бути наживо.
В минулому році ми приймали привітання від наших друзів та колег з закордону. Цікаво, що цього року деякі з них вирішили взяти участь у роботі фестивалю вже в якості безпосередніх учасників. Вони будуть виконувати пісні та вірші українською мовою. Це представники Австралії, Австрії, Молдови, Німеччини та США. Ті з них, хто не може брати участь у фестивалі з об’єктивних причин різниці в часі, будуть представлені у відеозапису. Привітають же фестиваль з відкриттям наші друзі з Канади, Польщі, Румунії, Чехії, Франції, Ізраїлю. Тобто, ми впевнено крокуємо до майбутнього міжнародного статусу нашого фестивалю.
Попереду ще багато роботи. Це – технічні консультації з кожним окремим учасником та його керівником. Це – проведення загальної мікрофонної репетиції з перевірки звуку, яка включає інструктаж з налаштування ZOOM для музичних трансляцій. Це – підготовка та систематизація текстів поетів та авторів пісень до роботи у відповідних майстернях. Це – розподіл роботи адміністраторів та модераторів окремих ZOOM-кабінетів, які будуть забезпечувати роботу фестивалю з різних міст та, навіть, країн, що конче необхідно в умовах можливого зникнення інтернету чи електроенергії. Це – дизайнерська підготовка відео-заставок перед кожним заходом програми. Це – попередня підготовка можливих формулювань для нагородження учасників… А ще – кропітка робота безпосередньо з учасниками фестивалю з підготовки їх номерів. Вік учасників цього року значно розширено в обидва боки, що створює ще одну цікавинку фестивалю. Можна сказати, певну інтригу…
Отож, підготовка триває. До зустрічі на фестивалі-майстерні!