ТВОЄ ЖИТТЯ – ТВІЙ ВИБІР.

1 грудня в Україні День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми задля підвищення рівня толерантного ставлення суспільства до таких хворих. І в усьому світі цього дня говорять про СНІД як загрозу існування людства. Боротьба зі СНІДом об’єднала зусилля сотень країн, мільйонів небайдужих людей. Проте тенденція позитивного ставлення до ВІЛ-інфікованих людей лише починається.

ВІЛ може торкнутися кожного, тому важливо толерантно ставитись до ВІЛ-інфікованих, пам’ятаючи, що кожний із них є повноцінним членом суспільства та має право вести особисте нормальне життя: навчатися, працювати, мати друзів, створювати родину, народжувати здорових неінфікованих дітей.

Часто лікування цього поки ще невиліковного, смертельно-небезпечного захворювання тривале і важке. Хворі інколи зневіряються у своїх силах і тому потребують, крім звичайного спілкування, ще моральної підтримки.

Міфи та реальність

Більшість людей знають, що спілкування з ВІЛ-позитивними людьми не несе жодної загрози для їхнього життя.

Наступні твердження є істиною правдою: шкіра нездоланний бар’єр для ВІЛ, можна торкатися, обніматися, цілуватися із ВІЛ-позитивною людиною, можна носити її одяг, взуття;  можна користуватися предметами та пристроями, посудом, туалетом, душем, білизною разом із ВІЛ-інфікованими; ВІЛ не можна вдихнути, його майже немає в слині, поті, сльозах;  не можна заразитися лише доторкнувшись до зараженої людини чи живучі поруч із нею; такі комахи, як комари, не переносять ВІЛ.

 Шляхи передачі ВІЛ СНІДу

– Через кров, переливання зараженої крові; статевий шлях, пірсинг, татуювання; від матері до дитини; при родах; через плаценту до дитини; при годуванні дитини молоком, через нестерильні медичні приладдя; неодноразове використання леза, манікюрних ножиць.

Твої вороги:  паління цигарок,  вживання наркотиків, безладне статеве життя,  незахищений секс,  вживання алкоголю,  ризикована поведінка, малорухомий спосіб життя, стресові ситуації…

Твої друзі:  заняття спортом,  раціональне харчування,  повноцінний активний відпочинок,  безпечне сексуальне поводження (уникнення безладних статевих зв’язків, утримування від незахищеного сексу),  відмова від шкідливих звичок: вживання наркотиків, алкоголю, паління цигарок, нюхання клею та інших хімічно-небезпечних речовин.

Пам’ятай! Сучасна людина здорова та успішна. Бути здоровим – це сучасно! Бути здоровим та щасливим – залежить від тебе! Твоє здоров’я та благополуччя – в твоїх руках!

Але сьогодні вже мало знати – необхідно не словами, а конкретними діями продемонструвати ВІЛ-інфікованим своє толерантне ставлення, а молодь мотивувати вести здоровий спосіб життя. Адже без активного руху, без раціонального харчування, без тренування мозку та м’язів нормальне існування людини не можливе!

Олена Філоненко, психолог.