ШЛЯХ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДОСКОНАЛОСТІ: ВНУТРІШНЄ САМООЦІНЮВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

З 17 по 31 березня 2025 року в нашому закладі проводилось внутрішнє самооцінювання за напрямом «Педагогічна діяльність педагогічних працівників».

Для організації та проведення внутрішнього аудиту у закладі була створена робоча група, до складу якої увійшли представники адміністрації, методисти та практичний психолог. Група працювала відповідно до затвердженого плану та наказу ЗПО «МПДЮТ» від 20.02.2025 № 36 «Про проведення внутрішнього самооцінювання якості освітньої діяльності».

Перший етап (17-25 березня 2025 року) – це аналіз ефективності педагогічної діяльності педагогічних працівників щодо реалізації сучасних освітніх підходів та формування ключових компетентностей здобувачів позашкільної освіти. Під час аудиту проводилось вивчення навчально-методичної документації, спостереження за освітнім процесом (відвідування занять), опитування педагогічних працівників, анкетування всіх учасників освітнього процесу.

Другий етап (26-31 березня 2025 року) – це моніторинг професійного розвитку педагогічних працівників та рівня їхньої педагогічної майстерності. Аналізувалася: динаміка професійного зростання педагогів, використання інноваційних методик у навчальному процесі, вплив підвищення кваліфікації на якість освітньої діяльності, результати самооцінювання та зворотного зв’язку від учасників освітнього процесу.

За результатами проведеного самооцінювання будуть розроблені рекомендації щодо подальшого вдосконалення педагогічної діяльності та підвищення її ефективності.

Робочою групою було відвідано 28 занять педагогів, а саме: заняття хореографічної студії «Весняночка», вокально – хореографічної студії «Чайка», гуртків тайського боксу, циркової студії «Арлекін», фотостудії «Образ», гуртків  німецької та англійської мови, гуртка фітнесу, школи «Барвінок».

Завдяки системній роботі з внутрішнього самооцінювання рівень освітньої діяльності постійно підвищується, адже педагоги мають можливість аналізувати ефективність методів навчання, вдосконалювати програми та адаптувати їх до потреб вихованців.

Самооцінювання допомагає виявляти сильні сторони та зони для покращення, що, своєю чергою, забезпечує високий рівень освітнього процесу.