Книжкова ілюстрація – це цікаво
Книжкова ілюстрація – це елемент книжки, що пояснює текст наочними образами. Головна задача ілюстратора – зрозуміти, як «оживити» книгу, втілити текстовий опис у персонажів, образи та картини, які можна побачити.
Наші юні художники, що навчаються у студії образотворчого мистецтва (педагог Олена Арсієнко), протягом листопада працювали над виконанням ілюстрацій до книги «Казки» запорізького автора Наталії Ігорівни Кузьменко.
Щоб добре ілюструвати книгу, потрібно було прочитати твір і вибрати характерні епізоди, що розкривають зміст тексту. Адже треба влучити і в авторське бачення, і в стиль, і в думки читачів.
Особливості творчого процесу
Спочатку потрібно було зробити кілька ескізів. На цьому етапі важливо відмовитись від дрібних деталей і зосередити увагу на головному.
Окремо з кожною дитиною обговорювали текст та сюжет майбутнього малюнка.
Необхідно було також познайомити дітей з роботами художників- ілюстраторів, з головними засобами виразності в ілюстраціях.
Для створення ілюстрацій існує багато технік, зокрема авторських. Найпоширеніші це акварель, кольорові олівці, гуаш. Ілюстрування не має обмежень і діти обирали зручну для них форму, матеріал та техніку виконання.
Малюнки починали робити в живописній та в графічній техніках кольоровими олівцями, простим олівцем і чорною ручкою. Подивились, порівняли.
Вирішили працювати над малюнками тільки в графічній техніці, акварельними фарбами та кольоровими олівцями.
Діти використовували різні прийоми в роботі. Поєднували акварельний підмальовок з домальовуванням деталей олівцем, що придало малюнкам виразності і більшої графічності.
Під час роботи над ілюстраціями відбулась зустріч, знайомство та спілкування з автором книги. Дітей познайомили з процесом створення та друку книг, що також вплинуло на процес завершення роботи над малюнками.
Вражаючі результати
Карпова Софія (12 років) зробила ілюстрації до казок «Циганка Заза», «Скромність». Чуракова Кіра (16 років) – «Скромність», «Таємниця десятої планети», «Полювання на звіра». Чудові малюнки зробила Веремєєнко Вероніка (10 років) – «Вартові», «Білий чорний ворон», «Висота» «Циганка Заза», «Заколот». Пилипенко Аліса (12 років) – «Скарб», «Спис», Піраміда». Мороз Софія (12 років) – «Вартові», «Сірниковий хлопчик», «Скромність».
Для майбутнього
Можливо хтось з юних художників стане відомим художником – ілюстратором! Перша спроба ілюструвати книгу відбулася, то хай вона стане першою сходинкою до успіху.