10 ЖОВТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я

Його мета — звернути увагу кожної людини на важливість ментального здоров’я.

Воно в першу чергу залежить від кожного з нас та наших рідних. Ми повинні навчитися зберігати стійкість та душевну рівновагу в найскладніших ситуаціях, а за потреби — звертатися по допомогу до відповідних фахівців.

Як зберегти психічне здоров’я під час війни?

Ми втомились морально.  З кожним днем чекати перемоги і читати страшні новини. Тому наше завдання – не розкисати, допомагати собі і рідним боротися з психологічними труднощами. Щоб підтримати психіку під час війни і відкинути, принаймні, на другий план пережитий стрес необхідно дотримуватися таких рекомендацій:

Підтримуйте активність. Не сидіть на місці, не чекайте чогось, обов’язково робіть те, що можете робити. Будьте зайняті! Це найдешевші ліки на землі – і одні з найбільш ефективних!

Мінімізуйте перегляд новин. Пам’ятайте, що від новин, від інформації можна постраждати більше, ніж від перебування безпосередньо в зоні бойових дій.

Не вживайте алкоголь, антидепресанти, транквілізатори. Через токсичний вплив на обмін речовин у мозку алкоголь знижує здатність людини приймати раціональні рішення. У стані сп’яніння людина може легко піддаватися дії неправдивої інформації, панічним атакам, невиправданій агресії. Антидепресанти, транквілізатори мають серйозні побічні ефекти та можуть призводити до розвитку звикання.

Підтримуйте стосунки з людьми. Найкращий час для того, щоб навчитися комунікувати та висловлювати свої почуття: мені страшно, мені боляче, мені самотньо, мені тривожно. Таким чином емоційний стан покращується, особливо якщо тебе розуміють і підтримують.

Турбуйтесь про когось. Якщо ви хочете відчувати трохи більше контролю, найкраща ідея –допомогти комусь.

Важливо мати план дій. Обов’язково майте план на найближчі дні. Це допоможе вірити в майбутнє та проявляти активність в стані «тут і зараз». Візуалізація та планування майбутнього. Малюйте у своїй уяві нариси мирного майбутнього, які б вам допомогли та надали ресурс і надію.

Використовуйте техніки релаксації. Це можуть бути дихальні техніки, медитація, свіже повітря, ходіння вулицею, мінімальне фітнес-навантаження –  все, що пов’язане з розслабленням, щоб організм набирався сил та перемикався.

Бережіть себе та будьте здорові!

Практичний психолог Олена Філоненко.