Про нас

Заклад позашкільної освіти «Міський Палац дитячої та юнацької творчості» починався  у далекому 1935 році з Комбінату позашкільної роботи, який  об’єднав дитячу технічну станцію і гуртки з естетичним нахилом: балетну студію, гурток малювання і художньої вишивки. У 1936 році комбінат перебудовується і відкривається Палац піонерів.

  1. Повна назва закладу: Заклад позашкільної освіти «Міський Палац дитячої та юнацької творчості» Запорізької міської ради.
  2. Юридична адреса: 69006, Запорізька область, м. Запоріжжя,  площа Запорізька, буд. 1. 

Телефон: (061)236-48-38.

Електронна адреса: dvorec.gordiy@gmail.com

Адреса сайту: gordiy.zp.ua

Статут Закладу позашкільної освіти «Міський Палац дитячої та юнацької творчості» має нову редакцію, затверджений наказом департаменту освіти і науки Запорізької міської ради від 19.09.2022 №413 р.

3.Прізвище, ім’я та по-батькові директора: Маринюк Людмила Вікторівна.

4.Дата створення закладу: заснований у 1936 році, як Палац піонерів. З 1991 року назву закладу змінено на «Палац дитячої та юнацької творчості» у зв’язку зі зміною змісту роботи Палацу (наказ Управління освіти №113-А від 30.08.1991 року).

Форма власності: комунальна. 

Форма фінансування: бюджетна.

5. Мова навчання: українська.

6.Умови прийняття вихованців: конкурсна та без конкурсна основа.

7.Напрями діяльності: художньо-естетичний, науково-технічний, дослідницько-експериментальний, фізкультурно-спортивний, соціально-реабілітаційний, гуманітарний, оздоровчий, інклюзивна освіта. 

Форми роботи: технічна творчість, художня самодіяльність, науково-дослідницька робота, образотворче мистецтво, декоративно-ужиткова творчість, мистецтво театру, спортивні заняття, дозвіллева діяльність  тощо.

8.Структура роботи: Центр організації дозвілля, Центр Української культури, Центр іноземних мов, відділ інформаційної та  видавничої роботи, відділ методичної роботи, аматорські об’єднання «Рампа», «Палітра», студії «Чайка», «Весняночка», школи «Барвінок», «Перші кроки», Медіа школа, Планетарій.

  1. Час проведення навчального процесу, організація повного дня: шестиденний тиждень, протягом дня згідно з розкладом. 
  2. Спільна діяльність:  з КЗ «ЗОІППО» ЗОР, з обласною бібліотекою, з бібліотекою «Юний читач», з закладами освіти міста, з вищими закладами освіти України. 
  3. Психологічна служба у закладі: працює практичний психолог.
  4. Стисла характеристика. Заклад позашкільної освіти «Міський Палац дитячої та юнацької творчості» занесений до Переліку найбільших навчальних закладів України (наказ Міністерства освіти і науки від 14.08.2017 №1157) за кількістю вихованців та за високими результатами навчально-виховної роботи. ЗПО «МПДЮТ» є також консультативний, координаційний центр освітньої, інформаційно-методичної, організаційно-масової роботи у місті. 

  Головні завдання ЗПО«МПДЮТ»  відповідно до Статуту: 

   забезпечення реалізації права громадян на позашкільну освіту;

 –  виховання патріота та громадянина України;

 –  виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів та націй;

   виховання поваги до Конституції України, прав і свобод людини та громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії;

   створення умов для творчого, інтелектуального,  духовного і фізичного розвитку вихованців, учнів і слухачів;

   розвиток здібностей і обдарувань дитини, надання можливості для творчого самовизначення у вільний час;

   формування у вихованців, учнів і слухачів свідомого й відповідального ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих, навичок безпечної поведінки;

 – задоволення потреб вихованців, учнів і слухачів у професійному самовизначенні і творчій самореалізації;

   пошук, розвиток та підтримка здібних, обдарованих і талановитих вихованців, учнів і слухачів;

   розвиток інклюзивного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами;

   організація дозвілля вихованців, учнів і слухачів, пошук його нових форм;

   здійснення навчально-виховної, інформаційно-методичної та організаційно – масової роботи.

ЗПО «МПДЮТ» в своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», Положенням про заклад позашкільної освіти, іншими законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і науки України, рішеннями органу місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, іншими нормативно-правовими актами, Статутом. 

Аматорські об’єднання «Палітра» та «Рампа» включають до себе  творчі колективи, які представлені гуртками художньо – естетичного та мистецького напрямків, в яких здобувають позашкільну освіту з дизайну, образотворчого, циркового, хореографічного, вокального, театрального та музичного мистецтва   вихованці віком від 4 до 20 років. Це:

  • студія образотворчого мистецтва, «Народний художній колектив»;
  • циркова студія «Арлекін», «Народний художній колектив»;
  • ансамбль спортивного бального танцю «Фієста», «Народний художній колектив»; 
  • гурток авторської (бардівської пісні);
  • гурток образотворчого мистецтва;
  • гурток дизайну;
  • гурток ударних інструментів;
  • гурток «ГовориТи»;
  • Театр моди таланту та успіху «Inspiration»;
  • Талант – студія «Фріда»;
  • Театральний гурток «Pikassello»;
  • Гурток «Дія Слово»

Народно – сценічний, класичний танець, чоловічу техніку, історію народного костюму, академічний спів вивчають у вокально – хореографічній студії «Чайка»,  хореографічна студія «Весняночка», поряд з народно  – сценічним та класичним танцем, додає програму сучасного танцю.

Декоративно-ужитковий напрям освіти забезпечується роботою гуртків Центру української культури: моделювання української іграшки-сувеніру, петриківського розпису, декоративно-прикладного мистецтва, освітні програми яких передбачають вивчення таких розділів як паперова та тканино пластика, ткацтво, вироби з природного матеріалу, аплікація, виготовлення барельєфу, пласкої та м’якої іграшки, ляльки –  мотанки, бісероплетіння. 

В ЗПО «МПДЮТ»  працюють школа раннього розвитку дитини «Перші кроки» та школа «Барвінок». Кожна школа успішно виконує свої завдання: виявляє та розвиває нахили і здібності дітей старшого дошкільного віку, виховує їх та навчає. 

У Медіа – школі вихованці зможуть навчатися у гуртках аудіо-відео технології,  Телевізійній майстерні, журналістики та видавничої справи, фотоаматорів, брати участь у виданні дитячої газети «Підлітковий шлях». На час правового режиму воєнного стану в Україні припинив свою роботу Планетарій, на базі якого працював астрономічний гурток, проводилися екскурсії для школярів та мешканців міста, демонструвались сферичні кінофільми.

З вересня 2018 року в освітню систему закладу запроваджена інклюзивна освіта. За проектом «Мій інклюзивний медіа світ» створена «Інклюзивна майстерня» на сайті закладу, де накопичені відео заняття з різних напрямів навчання (образотворче мистецтво, декоративно-прикладна творчість, дизайн та інших), що забезпечує можливості для розвитку творчих здібностей дітей з особливими потребами. 

У закладі працюють два  колективи, які мають почесні звання «Зразковий художній колектив», п’ять колективів –  «Народний художній колектив».

1. Гурток образотворчого та декоративно – ужиткового мистецтва «Квіткова фея», «Зразковий художній колектив» Мінченко Ганна Костянтинівна, керівник гуртка – методист.
2. Гурток «Моделювання іграшки – сувенір»,  «Зразковий художній колектив» Туз Оксана Григорівна, керівник 

гуртка – методист.

3. Хореографічна студія «Весняночка», «Народний художній колектив»  Воронцова Наталія Іванівна,
відмінник освіти України
4. Циркова студія «Арлекін», «Народний художній колектив». Есковець Дмитро Вікторович
5. Студія образотворчого мистецтва, 

«Народний художній колектив».

Арсієнко Олена Леонідівна,
Татаринова Алла Григорівна,
відмінники освіти України, керівники гуртка – методисти.
6. Вокально-хореографічна студія «Чайка» «Народний художній колектив» (вокал, народна хореографія) Трубчанінов Юрій Володимирович, заслужений працівник культури України.

Корнєєва Олена Іванівна, відмінник освіти України, керівник гуртка – методист.

7. Ансамбль спортивного бального танцю «Фієста», «Народний художній колектив». Шевцов Геннадій Геннадійович, тренер вищої категорії, Шевцова Лариса Анатоліївна, тренери вищої категорії. 

Педагогічний колектив закладу  проводить велику роботу з організації змістовного дозвілля вихованців та школярів міста: фестивалі, конкурси, ігрові програми, концерти, квести, свята, інтелектуальні ігри, екскурсії тощо. На базі закладу проводяться Всеукраїнські фестивалі – конкурси:  народного танцю «Натхнення Хортиці» (один раз на два роки),  бардівської (авторської) пісні «Сонячний зайчик» (щорічно), «Краса і гордість козацького краю» (щорічно);  обласні та міські конкурси та заходи.

Педагогічний склад ЗПО «МПДЮТ» становить 70 педагогів. Серед них:

– нагороджений знаком «Софія Русова» 1
– нагороджений знаком «Василь Сухомлинський» 1
– керівник гуртка – методист  10
– спеціаліст вищої категорії  5
– член Національної Спілки народних майстрів  України  2
– член Національної Спілки театральних діячів України 1
– член Національної Спілки журналістів України 4
– член Національної Спілки фотохудожників України 1
– тренер вищої категорії зі спортивних  бальних танців  2
– відмінники освіти України                                   9
– заслужений працівник культури України           1
– заслужений артист України  2
– нагороджені медаллю  «За особистий внесок у розвиток міста Запоріжжя»  2
 – нагороджений медаллю  «За особистий внесок у розвиток Запорізького краю» 1
– майстер спорту міжнародного класу 1

У ЗПО «МПДЮТ» – 68 навчальних кабінетів, які обладнані всім необхідним для занять, концертна зала на 500 місць, мала зала на 120 місць,  бібліотека, Планетарій, створюється Музей космосу, зимовий сад, методичний кабінет, Медіа школа. Заняття відбуваються також на 4 структурних підрозділах закладу  у Хортицькому, Дніпровському районах міста Запоріжжя.

Колектив ЗПО«МПДЮТ» нагороджений багатьма дипломами, подяками, грамотами МОН України, Українського Державного центру позашкільної освіти, Запорізької обласної державної адміністрації, департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, департаменту освіти і науки Запорізької міської ради.

13. Режим роботи закладу.  

Навчальний рік у закладі триває з 15 вересня по 31 травня. Розклад занять складається на І, ІІ півріччя та літній період з урахуванням педагогічної доцільності, максимальної економії часу керівника гуртка, студії та урахуванням інтересів та можливостей вихованців та батьків. Заняття проводяться з 9.00 до 19.20 за змішаною формою навчання на підставі рішення педагогічної ради та домовленості з батьками. Тривалість заняття встановлюється від 30 хвилин до 3 годин з урахуванням допустимого навантаження вихованців різного віку та роком навчання.

На час правового режиму воєнного стану в Україні заклад працює протягом 7 днів на тиждень для складення комфортного розкладу  проведення занять. 


Статут закладу позашкільної освіти «Міський Палац дитячої та юнацької творчості» Запорізької міської ради