Гурток кулінарного мистецтва

Керівник гуртка – Карпенко Ольга Юріївна

 

м. (063)3159961

     Діяльність гуртка кулінарного мистецтва спрямована на формування системних знань про кулінарну справу. Мета навчання – задовольнити природну потребу вихованців стати в майбутньому гарними господинями і господарями та оволодіти необхідними знаннями та уміннями з кулінарії, особливостями національної кухні та гастрономічними традиціями рідного народу.

Навчальна програма складається з чотирьох обов’язкових модулів: базові знання «Естетика харчування», «Первинна обробка продуктів», «Національне раціональне харчування», «Кухонний посуд, інвентар та обладнання» і одинадцяти варіативних модулів: «Основи кондитерського мистецтва», «Художня кулінарія», «Холодні страви, закуски, салати», «Перші страви», «Фуршети», «Світова кухня», «Десерти», «Спеції та приправи», «Напої», «Домашні цукерки», «Гарячі страви» за вибором вихованців.

Особлива увага на кожному занятті приділяється естетичному оформленню страв, особливості подання їх до столу. Вихованці освоюють різноманітні види і способи зовнішнього оформлення та оздоблення різних страв. Отримують деякі навики художньої різки квітів з сирих овочів і фруктів та виготовлення прикрас з варених овочів, яєць та інших продуктів. Окремо розглядаються види та способи оздоблення солодких страв за допомогою глазурі та шоколаду, різних кремів та вершків, цукрової мастики та желе і багато інших. Значне місце приділяється підготовці до різних свят (особливі страви, що готуються до тих чи інших свят), які святкують в Україні здавна, а також тих, які прижились у нас останнім часом. Також вихованці знайомляться з обрядами та традиціями святкування народних свят. Додатково дітям даються деякі відомості про види обслуговування споживачів на підприємствах громадського харчування. А також сучасні напрямки в кулінарії та культурі споживання страв.

Програма розрахована на чотири роки навчання та охоплює дітей віком від 10 до 15 років. Заняття проходять по підгрупам два-три рази на тиждень. Тривалість заняття 3 години.