Аматорські об’єднання «Палітра» та «Рампа»
Завідуюча аматорськими об’єднаннями «Рампа» та «Палітра»,
Шевкунова Олена Романівна
закінчила Запорізький Державний університет, з 2004 року працює у ЗПО «МПДЮТ»
e-mail: rampalitr@gordiy.zp.ua
Аматорські об’єднання «Палітра» та «Рампа» включають до себе гуртки та творчі колективи художньо – естетичного напрямку, у яких здобувають позашкільну освіту з дизайну, образотворчого, циркового, хореографічного, театрального, музичного мистецтва вихованці віком від 4 до 20 років.
Аматорське об’єднання «Палітра»
- Студія образотворчого мистецтва, «Народний художній колектив»: живопис, батик, гобелен, мокре валяння (фелтінг), ліплення, скульптура, імітація вітражу
- Гурток образотворчого мистецтва
- Гурток дизайну
Аматорське об’єднання «Рампа»
- Циркова студія «Арлекін», «Народний художній колектив»
- Ансамбль спортивного бального танцю «Фієста», «Народний художній колектив». Персональна сторінка Шевцова Г.Г.»
- Гурток ударних інструментів
- Гурток авторської (бардівської) пісні
- Талант – студія «Фріда» (естрадні, східні танці)
- Театр моди, таланту та успіху «Inspiration»
- Гурток Інтермедії та сторітелінгу «ДіяСлова»
- Гурток сценічної мови та конферансу «ГовориТи»
- Театральний гурток «Pikasello»
Навчальні програми гуртків, студій, ансамблів розраховані на різний термін навчання та включають всі рівні від початкового до вищого
У відділі працюють досвідчені педагоги, переважно – з вищою фаховою освітою. Педагоги студії образотворчого мистецтва мають звання Відмінник освіти України та керівник гуртка-методист (Татаринова А.Г., Арсієнко О.Л.).Педагог гуртка ударних інструментів Солом’янчук В.А. – заслужений артист України. Керівники ансамблю спортивного бального танцю «Фієста» – тренери вищої категорії.
Навчальний матеріал викладається українською мовою. В залежності від змісту заняття проводяться у формі бесіди, пленеру, ігрових тренінгів, диспутів, виставок, змагань, концертів тощо. Застосовується дистанційна форма навчання.
Відділ інформаційної та видавничої роботи
Завідувач відділом інформаційної та видавничої роботи
Шпіленок Володимир Петрович
Закінчив Запорізький національний технічний університет, з 2017 року працює у ЗПО «МПДЮТ»
Телефон:+38(061)236-48-38
e-mail: dvorec.gordiy@gmail.com
Відділ інформаційної та видавничої роботи забезпечує висвітлення діяльності закладу в засобах масової інформації та на офіційному сайті ЗПО «МПДЮТ», підготовку публікацій, відео – та телевізійних сюжетів за підсумками проведених заходів, видавництво дитячої газети закладу. На базі відділу створена Медіа – школа, за програмами якої вихованці навчаються у гуртках «Телевізійна майстерня», комп’ютерної графіки, журналістики та видавничої справи, фотоаматорів.
Центр української культури, Центр іноземних мов, гуртки соціально – реабілітаційного, фізкультурно – спортивного, науково – технічного напрямків навчання.
Завідувачка відділом
Корзун Світлана Анатоліївна
закінчила Воронезький лісотехнічний інститут
з 2002 року працює у ЗПО «МПДЮТ»
Телефон:+38(093) 991-81-05
e-mail:kultura@gordiy.zp.ua
ЦЕНТР УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ
Центр української культури об’єднує гуртки, зміст роботи яких спрямований на відродження та розвиток традицій українського народного мистецтва, розвиток художніх здібностей, фантазії, творчого мислення дітей. Навчальні програми гуртків Центру української культури спрямовані на опанування широкого спектру художніх технік і матеріалів, виховання почуття прекрасного, національної самосвідомості, любові до рідного краю; розвиток асоціативного, нестандартного, композиційного, об’ємно-просторового мислення; формування практичних навичок художньо-творчої діяльності.
- Гурток декоративно-прикладного мистецтва «Петриківський розпис» (структурний підрозділ вул. Мурманська, 3) – керівник Цигипа Вікторія Федорівна. Вихованці гуртка вивчають живопис та першооснови розпису – різні види мазків, технічні прийоми, основи композиції.
- Гурток декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва «Квіткова фея»«Зразковий художній колектив» (структурний підрозділ вул. Кіяшка, 42) – керівник Марковська Ірина Борисівна. Вихованцям пропонується оволодіти основами живопису, композиції, малюнку, графіки, кольорознавства, ліплення, декоративної флористики, а також навчитися працювати у техніці квілінг.
- Гурток декоративно-прикладного мистецтва «Жар-птиця» (структурний підрозділ вул. Курузова, 13) – керівник Шугай Ганна Миколаївна, керівник гуртка-методист. Вихованці опановують техніки роботи з папером (витинанка, листівка з об’ємними елементами), з тканиною (аплікації, м’яка іграшка, лялька-мотанка, авторська лялька), бісероплетіння (бісерна скульптура, об’ємне паралельне плетіння, плетіння на дроті, ткацтво) прийоми ліплення (з солоного тіста, з керапласту, полімерної глини). Засвоюють основні прийоми та техніку петриківського розпису, холодного батику, вільного розпису по тканині, основи академічного малюнка, живопису, кольорознавства, композиції.
ЦЕНТР ІНОЗЕМНИХ МОВ
- Гурток англійської мови– керівник Романенко Анна Едуардівна. Навчання у гуртку націлене на виховання інтересу до опанування іноземної мови, сприяє розвитку активної і пасивної мови, правильній вимові.. Вихованці засвоюють теми, що передбачають вивчання базових основ іноземної мови, а також ознайомлюються з культурою, традиціями і звичаями як своєї країни, так і країни, мова якої вивчається.
- Гурток німецької мови – керівник Калюжна Тамара Михайлівна. Програма гуртка передбачає розвиток комунікативних вмінь (читання, говоріння, письмо, аудіювання) у тісному взаємозв’язку з оволодінням предметною, мовною, мовленнєвою та соціокультурною компетенціями, знайомство з літературними та музичними творами країни, мова якої вивчається. Діяльність гуртка забезпечує формування та розвиток мотивації до вивчення німецької мови у школярів.
ГУРТКИ ФІЗКУЛЬТУРНО – СПОРТИВНОГО, НАУКОВО – ТЕХНІЧНОГО ТА СОЦІАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО НАПРЯМКІВ НАВЧАННЯ
- Гуртки таїландського боксу – керівники Валієв Ренат Іскандарович, Євтушенко Вікторія Вікторівна, Акчурін Амір Ренатович, Каспаров Михайло Анатолійович. Зміст навчання – пропаганда здорового способу життя, оздоровлення дітей та навчання самозахисту. У гурток приймаються діти, які не мають медичних протипоказань. Навчальна програма передбачає 3 роки навчання, участь у змаганнях.
- Центр дитячих соціальних ініціатив «Оріон» – керівник Самофалова Ніна Іванівна. Навчальна відбувається за програмою «Лідерство – запорука успіху», яка розрахована на один рік (вищий рівень) навчання. Проектна діяльність є основою роботи Центру. Кожен проект стає колективною творчою справою дитячого колективу.
- Гурток кулінарного мистецтва – керівник Карпенко Ольга Юріївна. В процесі навчання відбувається формування у вихованців системних знань про кулінарну справу, отримання необхідних знань та уміння з кулінарії, знайомство з особливостями української національної кухні . Навчальна програма передбачає оволодіння основними прийомами та навичками виготовлення різних кулінарних страв та їх оздоблення, ознайомлення з видами сировини та особливостями обробки продуктів, отримання вихованцями навиків користування основними інструментами та приборами..
- Гурток квітникарів-аранжувальників – керівник Корзун Світлана Анатоліївна. Вихованці отримують ґрунтовні знання з основ квітникарства, вивчають групи рослин, які використовуються в озелененні та оформленні інтер’єрів. В процесі дослідної роботи вихованці вчаться спостерігати природу, аналізувати і узагальнювати отримані знання з подальшим застосуванням при створенні квіткових композицій і букетів. Форми занять: проведення практичних робіт, екскурсій, конкурсів-виставок, вікторин, написання рефератів, проектів озеленення, фітодизайну приміщень тощо.
- Гурток «Lego-конструювання» –керівник Гончарова Анастасія Ігорівна. В процесі занять відбувається робота над розвитком інтелекту, уяви, дрібної моторики, творчих задатків, розвиток діалогічного і монологічного мовлення, розширення словникового запасу. Особлива увага приділяється розвитку логічного та просторового мислення. Вихованці гуртка навчаються збирати іграшки з конструктора за схемами, моделювати, вигадують власні іграшки. Заняття проходять у формі гри та змагань. Всі заняття проходять в ігровій формі, що дозволяє дитині емоційно відпочивати. Навчання у гуртку допоможе дитині засвоювати шкільні предмети, такі як математика, фізика, мова.
- Гурток робототехніки– керівник Інденко Сергій Володимирович. Заняття у гуртку передбачають навчання основам розробки та 3D-проектуванню виробів, слюсарному ділу та ремеслу деревообробки, базовим навичкам з електротехніки та електроніки, а також програмуванню мікроконтролерів, які є серцем та розумом кожної сучасної автоматизованої системи, будь-то маленька іграшка у вас на столі, або марсохід, який працює на відстані десятків мільйонів кілометрів. Вихованці гуртка мають доступ до потужного виробничого майданчика, який створено на базі закладу. До послуг вихованців – 3D-принтери, фрезерні та лазерні станки з числовим програмним забезпеченням, станки для обробки металу, деревини і пластику та безліч різноманітного ручного інструменту. Наявне обладнання дозволяє виготовити будь-який пристрій, що намалює творча уява дитини.
Центр дозвілля
Завідуюча Центром дозвілля
Самофалова Ніна Іванівна
Відмінник освіти України
Закінчила Мелітопольський педагогічний інститут, з 1982 року працює у ЗПО «МПДЮТ»
Телефон:+38(061)236 47 55
e-mail:dosug@gordiy.zp.ua
Головна мета роботи Центру – організація змістовного дозвілля вихованців та школярів міста.
Головними напрямками діяльності є організація та проведення заходів до національних, державних свят та днів пам’яті, конкурсів, квестів, флешмобів, інтелектуальних ігор, благодійних акцій на підтримку ЗСУ.
У Центрі працює:
- Центр дитячих соціальних ініціатив «Оріон» – керівник Самофалова Н.І., реалізація дитячих проектів вихованців ЗПО «МПДЮТ»
- лабораторія «Формула успіху» – керівник Лаврова А.О., зустрічі старшокласників з успішними людьми міста різних професій
- «Лабораторія сторітелінгу» – мистецтво володіння словом, через емоції. Вміння розповідати історії. Від ораторського мистецтва до сценарної майстерності.
Вихованці ЗПО «МПДЮТ» – учасники щорічної церемонії нагородження призом «Сонячний дельфін», ярмарку «Палац – світ дитячих мрій», новорічних заходів, свята масляної тощо.
Відділ методичної роботи
Завідуюча відділом методичної роботи.
Карпенко Ольга Юріївна
Закінчила Запорізький педінститут, з 2006 року працює в міському Палаці дитячої та юнацької творчості.
Телефон:+38(066)0966215
Методичний відділ – структурний підрозділ ЗПО «МПДЮТ», діяльність якого орієнтована на удосконалення професійної компетентності педагогічних працівників, розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу, моніторинг освітнього процесу.
Основними завданнями методистів відділу є:
- планування, організація, моніторинг і аналіз освітнього процесу в гуртках та інших творчих об’єднаннях Палацу;
- координація роботи структурних підрозділів ЗПО «МПДЮТ» з організаційного, методичного та інформаційного забезпечення освітнього процесу;
- розробка проєктів, нормативних, інструктивних та організаційно-методичних документів закладу з питань організації освітнього процесу, навчально-методичної роботи тощо;
- координація й організація роботи з проведення методичних заходів.
Наші інноваційні заходи та проєкти:
Віртуальний методичний кластер(проєкт)
ВМК – це інформаційно-методична база для підвищення творчого потенціалу та професійної компетентності педагогів, забезпечення інформаційного супроводу методичної роботи педагогічних працівників закладу.
Система педагогічних конкурсів «Творчість – категорія вічна» за різними номінаціями
Система конкурсів – це оригінальний за змістом, логікою, діагностикою, методами та прийомами зразок інноваційної педагогічної діяльності. Конкурс нараховує 12 номінацій, з яких кожного року обирається декілька (1-3), що виявляються актуальними на поточний навчальний рік. Конкурси сприяють професійному зростанню педагогів, що безумовно призводить до покращення професійної майстерності, підвищення компетентності, кар’єрного росту, іміджу працівника, творчої самореалізації.
Дослідна лабораторія
Де розробляється діагностичний інструментарій та проводяться дослідження методом анкетування, тестування, інтерв’ю, моніторингових спостережень, вивчаються професійні запити, інтереси і потреби кожного педагога, розробляються індивідуальні плани професійного розвитку,аналізуються освітні досягнення вихованців, результати педагогічної діяльності керівників гуртків, рівень професійного зростання кожного педагогічного працівника, ефективність діяльності методичної служби, якість надання освітніх послуг.
«Скарбниця досвіду»
де представлено узагальнений досвід педагогів, що мають педагогічне звання «керівник гуртка-методист»,а також методичні розробки кращих педагогів закладу.
Робота консультаційного пункту методичної служби «Helppoint»
Педагоги отримують індивідуальну методичну консультацію з різних питань в будь-якому форматі, висвітлюються поради, щодо планування, оформлення і розробки планів-конспектів заняття;ведення звітно-аналітичної документації в електронному та паперовому форматі; складанні навчальних програм, розробки та оформлення методичної продукції тощо.
«Професійна майстерня»
майстер-класи для педагогічних працівників, метою яких є пропагування досвіду керівників гуртків-методистів та педагогів, що активно й творчо використовують методи та прийоми інноваційного навчання.
Діяльність Цільових динамічних груп
можливість займатися дослідженням різних актуальних спільних проблем
І група. «Школа педагогічних технологій та методики викладання» об’єднує педагогів, що цікавляться питаннями підвищення якості освітнього процесу у гуртках: впровадженням у педагогічний процес інноваційних підходів, сучасних розвивальних засобів, методів, форм навчання.
ІІ група. «Лабораторія медіа та цифрових технологій», учасники якої займаються розв’язанням актуальних проблем «цифровізації» навчального процесу, досліджує ефективність та продуктивність використання медіа та цифрових технологій у сфері розвитку цифрових компетентностей вихованців.
ІІІ група. «Ательє педагогічних моніторингових спостережень і діагностики», до складу якої увійшли педагоги, що працюють з обдарованими вихованцями за Індивідуальними освітніми маршрутами, вирішують проблеми ефективного супроводу та удосконалення роботи з обдарованими вихованцями та їх батьками.
ІV група «Майстерня інклюзивної освіти» займається питаннями впровадження інклюзивної освіти в освітній процес позашкільного закладу, учасники готують та проводять майстер – класи для дітей з особливими освітніми потребами.
V група. «Центр психологічної підтримки» опрацьовує сучасні методи психосоціальної підтримки, формування психологічної компетентності педагогів закладу.
VІ група. «Студія освітнього менеджменту» освоює перспективні технології підвищення ефективності роботи як дитячого так і педагогічного колективів шляхом впровадження елементів тімбілдінгу в освітній процес закладу.
Дистанційний проєкт «Методичні сходини»
діяльність якого спрямована на практичне використання технології моделювання, узагальнення та поширення власного педагогічного досвіду
«Комплексна цільова програма професійного становлення та розвитку молодих та малодосвідчених педагогів»
Метою якої є забезпечення психолого-методичного супроводу професійного становлення і особистісного зростання молодих та малодосвідчених педагогів,
за чотирма модулями: «Освітянський воркшоп», «Психологічна підтримка», «Індивідуальні консультації», «Педагогічний тимбілдінг».
Кадровий склад методичного відділу
У відділі працюють три методиста, що мають вищу освіту і досвід роботи
Панова Лідія Григорівна, методист вищої категорії, забезпечує методичний супровід діяльності педагогів гуманітарного та соціально-реабілітаційного напрямів, координує і організовує діяльність цільової динамічної групи «Школа педагогічних технологій і методики викладання», конкурси професійної майстерності педагогів на рівні закладу, підготовку методичних розробок та публікацій педагогів у фахових виданнях
Курницька Любов Тимофіївна, методист першої категорії, забезпечує методичний супровід діяльності педагогів науково-технічного, фізкультурно-спортивного та оздоровчого напрямів, координує і організовує діяльність цільової динамічної групи «Лабораторія медіа та цифрових технологій», відповідає за інформаційне забезпечення діяльності методичної служби.
Свірідова Ольга Петрівна, методист першої категорії, забезпечує методичний супровід діяльності педагогів гуртків художньо-естетичного напряму навчання (хореографічного, вокального, циркового), координує і організовує діяльність цільової динамічної групи «Ательє педагогічних моніторингових спостережень і діагностики», відповідає за формування та поповнення банку обдарованих вихованців закладу.