ДИСТАНЦІЙНИЙ ВИКЛИК

З 18 жовтня 2021 року на території Запорізької області введений «червоний» рівень епідемічної небезпеки, тобто оголошений перехід на дистанційну форму навчання.  Всю інформацію про роботу гуртків закладу онлайн буде розміщено на нашому Сайті у розділі «Дистанційне навчання».

Робота в умовах карантину вимагає від педагогів гнучкості й мобільності у сфері використання інформаційних технологій.  Підготовка до проведення занять у форматі онлайн і створення іншого навчального контенту потребує набагато більше часу. Разом з тим, керівники гуртків мають за мету розвантажити та зацікавити дітей у новому форматі, дати можливість пофантазувати, попрацювати творчо, при цьому не виходячи за межі освітнього процесу. Саме від того як педагог вибудує взаємодію з вихованцями залежить продуктивна робота колективу гуртка. Пропонуємо переглянути інформацію про дистанційні заняття у гуртках образотворчого мистецтва та дизайну, гуртку авторської (бардівської) пісні та гуртку сценічної мови та конферансу.

Гурток образотворчого мистецтва та дизайну (керівник Цаприка Н.Ю.)  працює на платформі ZOOM, комунікації з батьками та вихованцями відбуваються у вайбер-групі. З навчальних тем опановано розділ «Композиція», який включає в себе декілька тем: «Характеристика композиції, її закономірності, прийоми, засоби вираження і гармонізації. Організація композиції. Художній образ. Дизайн».

З метою підтримання мотивації дітей початкової групи до занять, педагогом було проведено тематичне малювання та вироблення аплікацій за темами: «Котяча сімейка», «Дерева у різні пори року», «Морські тварини: підводне царство та касатка». Таким чином, було вивчено та закріплено тему «Виразні можливості лінії: види ліній, метод побудови тварин в малюнку». Засвоєні правила малювання морських тварин. З метою відчуття об’єму живих істот та подальшої передачі його, дітям було запропоновано виліпити кошеня з пластиліну.

Вихованці гуртка авторської (бардівської) пісні (керівник Алексєєва О.І.) працюють над вивченням репертуару, удосконаленням навичок акомпанементу, готуються до відкриття ХІ Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю-майстерні авторської пісні «Сонячний зайчик», активні батьки допомагають педагогові у вирішенні деяких питань. Заняття відбуваються на платформі Zoom за розкладом в системі.

Заняття у гуртку сценічної мови та конферансу «ГовориТи» (керівник Лаврова А.О.) відбуваються за допомогою Вайбер-групи, де проводяться онлайн-консультації з педагогом, визначається індивідуальний репертуарний план для кожного вихованця. У додатку Telegram педагогом викладено тренінги зі сценічної майстерності, фрагменти театральних постановок для аналізу та виконання самостійних завдань. У вайбер-групі було організовано та проведено «Чапля-челендж» у форматі промови на швидкість та чіткість гумористичної скоромовки за кількістю 10-ох учасників.